Pokazała, jak prawidłowo golić nogi. Okazuje się, że przez lata robiłyśmy to źle

Podrażnienie, krostki, wrastające włoski... To częste problemy, z którymi borykają się kobiety po goleniu nóg. Okazuje się, że winny może być sposób golenia. Wiele kobiet robi to po prostu źle. - Może to wstyd związany z widocznymi włosami na ciele kobiety odpowiedzialny jest za brak wykształcenia? - zastanawia się tiktokerka, która pokazała, jak prawidłowo golić nogi.

Więcej trików i porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust. Sprawdzamy!

TikTok to jedna z najpopularniejszych platform na świecie, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się tam krótkimi filmikami poruszającymi przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko układy taneczne, stylizacje, makijaże i trendy, lecz także nietypowe domowe triki oraz wiele cennych porad.

Wysłała chłopakowi zdjęcie nieogolonych nóg. Nie takiej odpowiedzi się spodziewała Wysłała chłopakowi zdjęcie nieogolonych nóg. Nie takiej odpowiedzi się spodziewała

Pokazała, jak prawidłowo golić nogi. "OK, mam 31 lat i robię to źle od dwudziestu lat"

Wiele kobiet może sobie pomyśleć: jakie błędy można popełniać przy tak banalnej czynności, jaką jest golenie nóg? Okazuje się, że większość z nas przez całe życie goli nogi w nieprawidłowy sposób. Nakładamy piankę lub żel, chwytamy za maszynkę i przeciągamy ją z dołu do góry, przeciwnie do wzrostu włosków. Jednak aby uniknąć podrażnień oraz nieestetycznych czerwonych kropek nazywanych "truskawkowymi nogami", nogi należy golić odwrotnie, czyli od góry do dołu (zgodnie ze wzrostem włosków).

- Goliłyśmy się nieprawidłowo. Czy producenci maszynek do golenia są winni za to, że golimy się niewłaściwie? Zalecają golenie wraz ze wzrostem włosów, ale zawsze widzimy obraz golenia z dołu do góry na reklamach. Czy może to wstyd związany z widocznymi włosami na ciele kobiety odpowiedzialny jest za brak wykształcenia? - napisała Joanna Kenny pod filmikiem.

Jeśli zmagasz się z podrażnieniami albo "truskawkowymi nogami" po goleniu, to właśnie jest tego przyczyna. Zwykle nie golę nóg, ale musisz to zobaczyć dla siebie. Przekręć maszynkę i przeciągaj ją z góry na dół. Albo nie gol - to zależy od ciebie

- powiedziała na nagraniu.

Fotograf ślubny zdradza trzy znaki, które mówią o tym, że małżeństwo nie potrwa długo (zdjęcie ilustracyjne) Fotograf ślubny zdradza trzy znaki mówiące o tym, że małżeństwo nie potrwa długo

Pod opublikowanym przez Joanna Kenny nagraniem pojawiło się wiele komentarzy od zaskoczonych internautek:

Co? Nie miałam o tym pojęcia!
OK, mam 31 lat i robię to źle od dwudziestu lat
25 lat na tej planecie i nie wiedziałam
Jestem w szoku. Jak mogłam robić to źle od gimnazjum?!

- czytamy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: