Dlaczego do szamponu warto dolać wody? Ten prosty zabieg zapewnia wiele korzyści

Szampon to jeden z kosmetyków używanych przez każdego prawie codziennie. Mogłoby się wydawać, że dokładnie umiemy prawidłowo go używać, a jednak okazuje się, że nie wiemy wszystkiego. Ten prosty zabieg zapewnia wiele korzyści, a potrzebna jest nam do tego tylko woda.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego od mycia włosów. Przecież wykonujemy tę czynność niemal codziennie. Okazuje się jednak, że wiele osób robi to niewłaściwie. Oto powszechny błąd, który warto wyeliminować, by kosmetyki zadziałały lepiej. Dzięki tej metodzie możemy też zaoszczędzić.

Zobacz wideo Szampon do włosów ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź je

Edyta Herbuś Strój kąpielowy Edyty Herbuś to perełka! Podobne są w Sinsay i Bonprix

Dlaczego do szamponu warto dolać wody? Pomoże to naszym włosom

O ile każdy z nas używa szamponu, to nie każdy może zdawać sobie sprawę z prostych trików, które pozwolą nam zwiększyć jego skuteczność. Jednym z zabiegów jest rozcieńczenie szamponu przed jego aplikacją na włosy. Dlaczego warto to robić? Zawierają one silne detergenty, które w stężonej formuje, mogą wpłynąć niekorzystnie na strukturę włosa. W efekcie doprowadzić może to do jego łamliwości i przesuszania. Odpowiednio rozcieńczone szampony będą znacznie bardziej delikatne dla naszych włosów. Jeśli mamy problem z nadmiernym ich przesuszaniem, tym bardziej warto wprowadzić mieszanie szamponu z wodą do swojej codziennej rutyny.

Dlaczego do szamponu warto dolać wody? Pomoże to naszym portfelom

Skoro już wiemy, że rozcieńczanie szamponu ma dobry wpływ, na kondycję włosów warto też wiedzieć, że może być dla nas sposobem na oszczędność. Produkty te zazwyczaj są wyposażone w tak silne substancje myjące, że ich rozcieńczenie nie przyniesie żadnego negatywnego efektu w kontekście ich wydajności. Włosy w dalszym ciągu będą odpowiednio umyte, pomimo użycia mniejszej ilości płynu, a my możemy sporo zaoszczędzić, ponieważ szampon stanie się znacznie wydajniejszy.

Jak zrobić ocet jabłkowy? Jest skuteczny na rozszerzone pory i nie tylko Jak zrobić ocet jabłkowy? Jest skuteczny na rozszerzone pory

Jak prawidłowo rozcieńczyć szampon?

Radzi się, by szampon rozcieńczyć w małym kubeczku tuż przed jego zastosowaniem na skórę głowy. Jest to tak zwana metoda kubeczkowa. Jak ją wykonać? Najpierw wlewamy niewielką ilość kosmetyku do pojemnika, dolewamy odrobinę wody i mieszamy składniki do uzyskania jednolitego roztworu.

Inny sposób to rozcieńczenie produktu w dłoniach:

  1. Po dokładnym zmoczeniu włosów pod bieżącą wodą moczymy dłonie.
  2. Na jedną dłoń nalewamy niewielką porcję szamponu.
  3. Pocieramy obie dłonie, by kosmetyk się spienił i rozrzedził.
  4. Nakładamy produkt na skórę głowy i wykonujemy delikatny masaż.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: