15 lat od zaginięcia Madeleine McCann. "Popełniono naprawdę straszną zbrodnię"

3 maja minęło 15 lat od zaginięcia Madeleine McCann. - To duża pociecha wiedzieć, że niezależnie od upływu czasu Madeleine wciąż jest w sercach i umysłach ludzi. Dziękujemy - napisali w swoim oświadczeniu rodzice dziewczynki.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

W 15. rocznicę zaginięcia córki Kate i Gerry McCannowie wydali oświadczenie. - Mówi się o potrzebie "zamknięcia". Ale dla nas zawsze było to dziwne określenie. [...] Popełniono naprawdę straszliwą zbrodnię - czytamy w oświadczeniu. 

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za nieustanną pracę"

Rodzice dodali, że niepewność co do losu budzi słabość. Natomiast wiedza i pewność zapewniają im siłę. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za nieustanną pracę i zaangażowanie władz brytyjskich, portugalskich i niemieckich, gdyż to te połączone wysiłki policji przyniosą rezultaty i dostarczą nam odpowiedzi

- napisali. Na koniec Kate i Gerry McCannowie podziękowali za wsparcie. - To duża pociecha wiedzieć, że niezależnie od upływu czasu Madeleine wciąż jest w sercach i umysłach ludzi. Dziękujemy - zaznaczyli na koniec oświadczenia. 

Zaginięcie Madeleine McCann 

Sprawa zaginięcia Madeleine McCann niemal natychmiast stała się bardzo głośna. Rodzice dziewczynki trafili na pierwsze strony gazet. Kilkakrotnie musieli nawet wytaczać procesy gazetom, które posądzały ich o udział w zniknięciu córeczki.

Madeleine zaginęła wieczorem 3 maja, gdy rodzice wraz z przyjaciółmi byli na kolacji w restauracji znajdującej się w pobliżu hotelu. Mimo że dziewczynka oraz jej rodzeństwo zostali sami, dorośli twierdzą, że odwiedzali ich od czasu do czasu, aby sprawdzić, czy wszystko z nimi w porządku. Przy kolejnych odwiedzinach około 22 matka Madeleine zorientowała się, że 4-latki nie ma w pokoju. Po krótkich poszukiwaniach zawiadomiono policję, która natychmiast wszczęła śledztwo. Najpierw przesłuchano rodziców dziewczynki, a następnie kilku ich przyjaciół.

Warto wspomnieć, że obecnie głównym podejrzanym w sprawie jest Christian B. Niemiec obecnie odsiaduje siedmioletni wyrok za gwałt na 72-letniej kobiecie. Jednak w dalszym ciągu zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w zniknięciu dziewczynki. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: