Wsyp do pralki łyżeczkę cukru i podziwiaj efekty! Ten trik powinna znać każda pani domu

Zapewne słyszeliśmy, że sól można zastosować również w domowych porządkach, a nie tylko podczas gotowania. Mało kto jednak wie, że ciekawe zastosowanie ma też cukier. Wystarczy, że wsypiemy go do naszej pralki, a możemy się pozytywnie zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety pranie często nie bywa tak łatwą czynnością jak może się wydawać. Aby nasze ubrania były w dobrej kondycji, trzeba zadbać o to, aby były odpowiednio posegregowane. Ważny jest też program prania i temperatura. Często nawet to nie wystarcza jednak aby ulubione ubrania nie straciły swoich intensywnych kolorów. Mamy na to jednak sprawdzony trik.

Zobacz wideo Z tym mykiem pozbędziesz się owadów z domu. Pomogą ci w tym drożdże i cukier

Twoje ubrania tracą kolor? Jest tego kilka powodów

Wraz z upływem lat kolory ubrań mogą stawać się mniej intensywne. Często głównym powodem utraty barwnika jest nieodpowiedni sposób prania odzieży. Otóż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ubrania mogą tracić intensywność barw, jeżeli prane są w zbyt ciepłej wodzie, nie są dobrze posegregowane według koloru czy rodzaju materiału lub używany detergent jest zbyt mocny. Można temu jednak skutecznie zaradzić.

Wsyp do pralki łyżeczkę cukru i podziwiaj efekty

Jeżeli nie chcemy, aby nasze ubrania straciły swój piękny kolor podczas prania, wystarczy jeden prosty trik. Z pomocą przychodzi nam cukier. Okazuje się, że jest to sprawdzony sposób, który pozwala ochronić kolory ulubionych ubrań. Działa on niczym ochraniacz koloru. Jak go użyć? Wystarczy wsypać około łyżeczki cukru do dozownika pralki podczas trybu płukania i gotowe.

Jak przywrócić kolor ciemnych ubrań? Jest jeszcze jeden sposób

Jeżeli chciałabyś, aby twoje ciemne ubrania odzyskały intensywny kolor, jest jeszcze jeden skuteczny i domowy sposób. Intensywność barw ciemnym ubraniom, zwłaszcza czarnym, ciemnobrązowym oraz granatowym, pomoże odzyskać mocny napar z kawy lub herbaty. Litr naparu dodaj do bębna pralki. Ten sposób powinien pomóc odzyskać głębię czerni w ekologiczny sposób.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: