Wybielanie zębów w domu. Skuteczne i bezpieczne sposoby za mniej niż 3 zł

Któż nie marzy o tym, aby mieć śnieżnobiały uśmiech. Niestety często przeszkodą są pojawiające się na zębach przebarwienia. Można im jednak w szybki i łatwy sposób zapobiec. Podpowiadamy, jak przeprowadzić wybielanie zębów w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

W jaki sposób wybielić zęby w domu i nie uszkodzić szkliwa? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tych naturalnych metod. Należy pamiętać, aby nie stosować ich jednak częściej niż dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty będzie można zauważyć już po kilku użyciach. 

Małgorzata Socha Małgorzata Socha w sukience idealnej na każdą okazję. "Ale petarda"

Wybielanie zębów w domu olejem kokosowym. Przygotuj prostą pastę z dwóch składników

Najczęściej polecanym sposobem jest "przeciskanie przez zęby" oleju kokosowego przez około 20 minut. Choć to skuteczna metoda, to dość czasochłonna i nie każdy może być w stanie trzymać w buzi olej przez niemal pół godziny. Mamy zatem prostszy sposób na bielsze zęby przy wykorzystaniu tego produktu. Wystarczy przygotować pastę z łyżeczki oleju kokosowego i szczypty kurkumy. Nanosimy ją na zęby na około 5 minut. Po tym czasie wystarczy dokładnie wypłukać jamę ustną. Co istotne, olej kokosowy nie tylko pomoże nam uzyskać jaśniejszy odcień zębów, ale też zwiększa ochronę przed próchnicą, dzięki antybakteryjnym i przeciwzapalnym właściwościom.

Skórka z pomarańczy, czyli bezpieczny sposób na wybielanie zębów w domu

Pozbycie się żółtego nalotu na zębach ułatwi skóra po pomarańczy, która jest bogata w wapń czy witaminę C. Skórkę należy sparzyć wrzątkiem, a następnie delikatnie pocierać nią zęby. 

Te odcienie szminki sprawia, że zęby będą wydawały się bielsze Chcesz, aby zęby wyglądały na bielsze? Unikaj tych kolorów szminek

Do wybielania zębów domowym sposobem może posłużyć skórka także z innego owocu 

Do przeprowadzenia jednej z najbezpieczniejszych metod wybielania zębów w domu potrzebować będziemy skórki od banana. Ona również jest bogata w wiele witamin i minerałów, dzięki którym zadbamy o zdrowe zęby i dziąsła. Skórką wystarczy potrzeć zęby i pozostawić taką "pastę" na 10 minut. Po tym czasie dokładnie płuczemy jamę ustną. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: