Wybielanie zębów w domu. Skuteczne i bezpieczne sposoby za mniej niż 3 zł

Któż nie marzy o tym, aby mieć śnieżnobiały uśmiech. Niestety często przeszkodą są pojawiające się na zębach przebarwienia. Można im jednak w szybki i łatwy sposób zapobiec. Podpowiadamy, jak przeprowadzić wybielanie zębów w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

W jaki sposób wybielić zęby w domu i nie uszkodzić szkliwa? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tych naturalnych metod. Należy pamiętać, aby nie stosować ich jednak częściej niż dwa razy w tygodniu. Pierwsze efekty będzie można zauważyć już po kilku użyciach. 

Wybielanie zębów w domu olejem kokosowym. Przygotuj prostą pastę z dwóch składników

Najczęściej polecanym sposobem jest "przeciskanie przez zęby" oleju kokosowego przez około 20 minut. Choć to skuteczna metoda, to dość czasochłonna i nie każdy może być w stanie trzymać w buzi olej przez niemal pół godziny. Mamy zatem prostszy sposób na bielsze zęby przy wykorzystaniu tego produktu. Wystarczy przygotować pastę z łyżeczki oleju kokosowego i szczypty kurkumy. Nanosimy ją na zęby na około 5 minut. Po tym czasie wystarczy dokładnie wypłukać jamę ustną. Co istotne, olej kokosowy nie tylko pomoże nam uzyskać jaśniejszy odcień zębów, ale też zwiększa ochronę przed próchnicą, dzięki antybakteryjnym i przeciwzapalnym właściwościom.

Skórka z pomarańczy, czyli bezpieczny sposób na wybielanie zębów w domu

Pozbycie się żółtego nalotu na zębach ułatwi skóra po pomarańczy, która jest bogata w wapń czy witaminę C. Skórkę należy sparzyć wrzątkiem, a następnie delikatnie pocierać nią zęby. 

Do wybielania zębów domowym sposobem może posłużyć skórka także z innego owocu 

Do przeprowadzenia jednej z najbezpieczniejszych metod wybielania zębów w domu potrzebować będziemy skórki od banana. Ona również jest bogata w wiele witamin i minerałów, dzięki którym zadbamy o zdrowe zęby i dziąsła. Skórką wystarczy potrzeć zęby i pozostawić taką "pastę" na 10 minut. Po tym czasie dokładnie płuczemy jamę ustną. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: