Oni nie zdali matury. Właściciel Zary, Lech Wałęsa, Rihanna, "Harry Potter" i inni

Maturzyści w całej Polsce przystąpili dziś do egzaminu z języka polskiego. Postanowiliśmy sprawdzić, kto w ogóle nie podszedł do tego egzaminu, a komu nie udało się go zdać? Nazwiska na tej liście niektórych mogą zaskoczyć.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Egzamin maturalny jest pierwszym krokiem w dorosłość. W Polsce 4 maja uczniowie rozpoczęli od egzaminu z języka polskiego. W kolejnych dniach sprawdzą swoje umiejętności podczas matury z matematyki, a także języka obcego. Okazuje się, że wśród znanych i lubianych są osoby, które nie zdali matury, a mimo wszystko osiągnęły sukces. 

Zobacz wideo

Dzień Nauczyciela "Do zobaczenia za tydzień - jak dożyjemy" - w Dniu Nauczyciela wspominamy w anegdotach naszych belfrów

Prezes Zary zarabia miliony, ale matury nie ma 

Każdy z nas z pewnością kojarzy sklep "Zara", ale pewnie nie każdy wie, że jego właściciel nie ma wyższego wykształcenia. Amancio Ortega, porzucił szkołę już w wieku 13 lat. Później przez lata dorabiał sobie w lokalnych sklepach z odzieżą. Gdy już nabrał doświadczenia, postanowił otworzyć własny biznes. I tak w 1975 roku ruszył z marką ZARA, dzisiaj jedną z najbardziej znanych na świecie. Obecnie Ortega jest najbogatszym człowiekiem w Hiszpanii i jednym z najbogatszych na świecie. Jego majątek wycenia się na 74 mln dolarów. Jak widać nie matura, a doświadczenie w branży pozwoliło mu zarobić miliony. 

Były prezydent Polski też nie zdał matury 

Ta wiadomość również może wiele osób zaskoczyć, bowiem Lech Wałęsa, który pełnił funkcję prezydenta w latach 1990-1995 także nie zdał matury. Przez wiele lat był... elektrykiem, aż ostatecznie udało mu się wejść do polityki i porwać tłumy ludzi, którzy go popierali. Niepotrzebna mu była do tego matura. 

Innym politykiem, który również pełnił takie funkcje jak wicemarszałek, czy wicepremier, a nie miał matury, był Andrzej Lepper.

Te polskie gwiazdy nie zdały matury 

Wiele z tych osób jest naprawdę bardzo popularnych w naszym kraju. Niektórzy z nich zrobili nawet zawrotne kariery i dorobili się niezłych majątków. Choć czasem ich branże nieco różnią się od siebie, łączy ich wspólny mianownik... niezdana matura. Kto zalicza się do tego grona? 

Edyta Górniak jest prawdopodobnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w naszym kraju. Pracę w mediach rozpoczęła bardzo wcześnie, dlatego matura, chcąc nie chcąc trochę ją ominęła. - "Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas" - mówiła swego czasu. 

Kolejną gwiazdą, która poświęciła się karierze i nie zdała matury, jest Kamil Bednarek. Piosenkarz komentował to tak: 

Muzyka jest całym moim życiem, a z niej nie trzeba zdawać matury. Mamy swoje pięć minut, z których chcemy zrobić co najmniej godzinę. Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów. Zresztą chcę być zadowolony z matury, nie robić jej na ostatnią chwilę.

- mówił. 

Matury nie zdali również Agnieszka Chylińska, Szymon Majewski, Grażyna Szapołowska, Paulina Młynarska czy Dawid Kwiatkowski

Pierwsza taka uroczystość w Polsce. 9 kobiet wyświęcono na księdza Pierwsza taka uroczystość w Polsce. 9 kobiet zostanie wyświęconych na księdza

Zagraniczne gwiazdy bez zdanego egzaminu dojrzałości 

Okazuje się, że nie tylko na naszym rodzimym podwórku znajdziemy gwiazdy, które nie zdały matury, ale również sporo z nich odnosi sukcesy w Hollywood. Wśród zagranicznych gwiazd, które nie zdały tamtejszych egzaminów dojrzałości, są: Johnny Depp, Jennifer Lawrence, Rihanna, Ryan Gosling, John Travolta czy Daniel Radcliffe.

Wszystkie wymienione osoby w tym artykule udowadniają, że również bez zdanej matury można osiągnąć sukces. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: