Oni nie zdali matury. Właściciel Zary, Lech Wałęsa, Rihanna, "Harry Potter" i inni

Maturzyści w całej Polsce przystąpili dziś do egzaminu z języka polskiego. Postanowiliśmy sprawdzić, kto w ogóle nie podszedł do tego egzaminu, a komu nie udało się go zdać? Nazwiska na tej liście niektórych mogą zaskoczyć.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Egzamin maturalny jest pierwszym krokiem w dorosłość. W Polsce 4 maja uczniowie rozpoczęli od egzaminu z języka polskiego. W kolejnych dniach sprawdzą swoje umiejętności podczas matury z matematyki, a także języka obcego. Okazuje się, że wśród znanych i lubianych są osoby, które nie zdali matury, a mimo wszystko osiągnęły sukces. 

Zobacz wideo

Prezes Zary zarabia miliony, ale matury nie ma 

Każdy z nas z pewnością kojarzy sklep "Zara", ale pewnie nie każdy wie, że jego właściciel nie ma wyższego wykształcenia. Amancio Ortega, porzucił szkołę już w wieku 13 lat. Później przez lata dorabiał sobie w lokalnych sklepach z odzieżą. Gdy już nabrał doświadczenia, postanowił otworzyć własny biznes. I tak w 1975 roku ruszył z marką ZARA, dzisiaj jedną z najbardziej znanych na świecie. Obecnie Ortega jest najbogatszym człowiekiem w Hiszpanii i jednym z najbogatszych na świecie. Jego majątek wycenia się na 74 mln dolarów. Jak widać nie matura, a doświadczenie w branży pozwoliło mu zarobić miliony. 

Były prezydent Polski też nie zdał matury 

Ta wiadomość również może wiele osób zaskoczyć, bowiem Lech Wałęsa, który pełnił funkcję prezydenta w latach 1990-1995 także nie zdał matury. Przez wiele lat był... elektrykiem, aż ostatecznie udało mu się wejść do polityki i porwać tłumy ludzi, którzy go popierali. Niepotrzebna mu była do tego matura. 

Innym politykiem, który również pełnił takie funkcje jak wicemarszałek, czy wicepremier, a nie miał matury, był Andrzej Lepper.

Te polskie gwiazdy nie zdały matury 

Wiele z tych osób jest naprawdę bardzo popularnych w naszym kraju. Niektórzy z nich zrobili nawet zawrotne kariery i dorobili się niezłych majątków. Choć czasem ich branże nieco różnią się od siebie, łączy ich wspólny mianownik... niezdana matura. Kto zalicza się do tego grona? 

Edyta Górniak jest prawdopodobnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w naszym kraju. Pracę w mediach rozpoczęła bardzo wcześnie, dlatego matura, chcąc nie chcąc trochę ją ominęła. - "Ja nie przystąpiłam do matury. W roku, w którym miałam to zrobić, pracowałam już w Nowym Jorku na Broadwayu i ominął mnie ten czas" - mówiła swego czasu. 

Kolejną gwiazdą, która poświęciła się karierze i nie zdała matury, jest Kamil Bednarek. Piosenkarz komentował to tak: 

Muzyka jest całym moim życiem, a z niej nie trzeba zdawać matury. Mamy swoje pięć minut, z których chcemy zrobić co najmniej godzinę. Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów. Zresztą chcę być zadowolony z matury, nie robić jej na ostatnią chwilę.

- mówił. 

Matury nie zdali również Agnieszka Chylińska, Szymon Majewski, Grażyna Szapołowska, Paulina Młynarska czy Dawid Kwiatkowski. 

Zagraniczne gwiazdy bez zdanego egzaminu dojrzałości 

Okazuje się, że nie tylko na naszym rodzimym podwórku znajdziemy gwiazdy, które nie zdały matury, ale również sporo z nich odnosi sukcesy w Hollywood. Wśród zagranicznych gwiazd, które nie zdały tamtejszych egzaminów dojrzałości, są: Johnny Depp, Jennifer Lawrence, Rihanna, Ryan Gosling, John Travolta czy Daniel Radcliffe.

Wszystkie wymienione osoby w tym artykule udowadniają, że również bez zdanej matury można osiągnąć sukces. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: