Księżniczka Charlotte. Ubrania w tym kolorze nosi najczęściej. Kryje się za tym głębsze znaczenie

Z okazji siódmych urodzin księżniczki Charlotte opublikowano jej oficjalne portrety, do których ta zapozowała w kaszmirowym swetrze w niebieskim kolorze. Ten z pozoru błahy detal, przykuł uwagę fanów, którzy słusznie zauważyli, że niebieski to kolor, w którym dziewczynka pokazuje się najczęściej. Dlaczego?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

2 maja księżniczka Charlotte świętowała swoje siódme urodziny. Z tej okazji na oficjalnych profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych pojawiły się portrety dziewczynki, do których zapozowała w niebieskim swetrze. Jak zauważyli fani royalsów, to właśnie w tym kolorze najczęściej możemy oglądać dziewczynkę. Dlaczego? Jak się okazuje, kryje się za tym głębsze znaczenie.

Zobacz wideo

Dlaczego księżniczka Charlotte zazwyczaj zakłada niebieskie ubrania?

Na zdjęciach opublikowanych z okazji urodzin księżniczki, widzimy uśmiechniętą Charlotte, pozującą w niebieskim sweterku na tle błękitnych kwiatów. Jak słusznie zauważyli fani, niebieski to kolor, który często towarzyszy jej podczas oficjalnych uroczystości. Pojawiał się także na innych oficjalnych zdjęciach dziewczynki - między innymi z drugich, trzecich, czy szóstych urodzin.

Jak tłumaczył psycholog koloru Lee Chambers na łamach "Daily Mail" wybór ten nie jest przypadkowy i jego zdaniem jest swego rodzaju manifestem ze strony rodziny królewskiej. - Często widzimy Charlotte w niebieskich strojach, a niebieski to kolor, który reprezentuje spokój, pewność siebie i wiarę w stabilną przyszłość - tłumaczył.

 

Jak podkreślił, jest to także kolor, który symbolizuje spokój, delikatność i nadzieję. Niebieskie ubrania mają także wyrażać szacunek wobec tradycji, jednocześnie łamiąc stereotypy płciowe, mówiące jakoby niebieski był kolorem zarezerwowanym dla chłopców.

Zdaniem Chambersa ubiór księżniczki ma być więc sposobem na wykreowanie wizerunku "nowoczesnej księżniczki, która dorośnie w bardziej dynamicznym świecie". - Niebieski jako kolor jest obecny w naturze, występuje zarówno w morzu, jak i w niebie. Dzięki temu przekazuje związek z szerszym obrazem, a także łączy się z poczuciem integralności i zaufania, co jest ważne ze względu na wciąż zmieniającą się pozycję rodziny królewskiej - komentuje Chambers.

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: