Oszuści nadal aktywni na Vinted. Ludzie tracą tysiące złotych

Użytkownicy Vinted coraz częściej padają ofiarą oszustów i tracą spore kwoty pieniędzy. Warto więc zachować ostrożność - zwłaszcza, gdy jesteśmy nowymi użytkownikami portalu.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania:

Vinted to bardzo popularny portal wykorzystywany głównie do sprzedaży internetowej ubrań i dodatków. W ten sposób nie tylko pozbywamy się niepotrzebnych nam rzeczy, lecz także dajemy szansę na ich ponowne użycie. Okazuje się jednak, że na serwisie w ostatnim czasie działa wielu oszustów. Warto więc zachować ostrożność.

Przelała 4 tysiące złotych

Poszkodowane osoby dzielą się swoimi historiami między innymi na forach oraz na grupach w mediach społecznościowych. Oszuści czyhają przede wszystkim na nowych użytkowników portalu. Często podszywają się oni pod zespół Vinted i naśladują wiadomości wysyłane automatycznie. Dzięki temu wyłudzają poufne informacje. Co istotne, zawarty w e-mailach link prowadzi do spreparowanej strony internetowej. Jakiś czas temu doświadczenia jednej z oszukany użytkowniczek opisała "Gazeta Wyborcza". 

44-letnia mieszkanka Osieka miała zamiar sprzedać odzież dziecięcą. Kliknęła w link prowadzący do fałszywej strony jej banku, czego kobieta nie zauważyła i zalogowała się, wpisując swój login i hasło. Po chwili otrzymała wiadomość SMS, że zamiast wpływu pieniędzy na konto, to ona przelała 4 tys. zł

- dowiadujemy się z artykułu.

Warto zachować ostrożność

Jak więc uchronić się przed oszustami na platformie Vinted? - Naszym użytkownikom zalecamy, aby byli ostrożni i nie udostępniali żadnych danych osobowych (numer telefonu, adres e-mail, paypal, dane karty kredytowej i dane bankowe) innym członkom oraz aby ich hasła były unikatowe i bezpieczne. Co najważniejsze, zdecydowanie rekomendujemy, aby wszelką korespondencję i komunikację prowadzić za pośrednictwem platformy Vinted, a także transakcji dokonywać w ramach platformy, nie poza nią. Kupowanie, sprzedawanie i płacenie za pomocą naszej platformy zapewnia dodatkowe zabezpieczenia, w tym m.in. szyfrowane płatności - powiedziała w rozmowie z serwisem Styl.pl. Communication & PR Manager Vinted w Polsce, Magdalena Szlaz.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: