Strój na komunię jako gość - trendy 2022. Co będzie hitem w tym sezonie? [ZDJĘCIA]

Strój na komunię jako gość to prawdziwa sztuka dopasowania własnego stylu do formalnej okazji. Jak nie popełnić błędu i który wybór nie okaże się tym jednorazowym? Sprawdź nasze propozycje stylizacji na przyjęcie komunijne 2022.

Kolory stylizacji na komunię 2022 - jasna baza 

Przy wyborze kreacji warto pamiętać o tym, że komunia nie jest przyjęciem ślubnym, ubrania typowo weselne często są zbyt krzykliwe na kameralną, rodzinną imprezę. Kolory stylizacji na komunię 2022 powinny poruszać się w granicach pasteli, od kremu aż po błękit. Jednak nie wszyscy akceptują na sobie jasne kolory, w przypadku ciemnych barw stawiamy na jasne dodatki: szal, buty, torebka, koszula przełamią monotonię ciemnego koloru i sprawią, że strój będzie lepiej dopasowany do okazji. 

W czym na komunię 2022 - propozycje z damskiej szafy 

Kościelne uroczystości komunijne rozpoczynają się najczęściej wczesnym popołudniem, tą porą dnia rządzi sukienka koktajlowa. Dodatkowo religijny charakter wydarzenia wymusza kilka zasad takich jak odpowiednia długość (najlepsza opcja to ¾), brak przeźroczystości, głębokich dekoltów oraz widocznej bielizny. W czym na komunię 2022? Poniżej znajdziesz kilka propozycji w kategorii sukienki na komunię jako gość, zdecydowanie jest w czym wybierać. 

  • sukienka w śmietankowym kolorze oraz kremowe dodatki 
 
  • koronkowy ołówek 
 
  • czysta forma 
 
  • zabawa w ciepło zimno 
 
  • magia błękitu 
 

Sukienki na komunię jako gość, a może jednak garnitur? 

Praktyczny, szykowany i bardzo wygodny - damski garnitur to propozycja dla tych, którzy mają już szafę pełną sukienek i marzą o czymś wyjątkowym lub zdecydowanie lepiej czują się w spodniach. Damski garnitur można wykorzystać też latem do biura. 

  • krem plus złote dodatki 
 
  • połysk w roli głównej
 
  • pastelowa wiosna 
 
  • delikatna linia blisko ciała 
 

Garnitur na komunię jako gość - z męskiej szafy 

W przypadku męskich stylizacji wybór jest znacznie prostszy, garnitur na komunię jako gość powinien być w jasnych odcieniach, klasycznych szarościach lub graficie. Dokładnie tak jak w przypadku kobiecej sukienki unikamy jaskrawych kolorów i mocnych wzorów. Strój galowy, czyli pełny garnitur obowiązuje rodzica oraz ojca chrzestnego, w przypadku pozostałych gości wystarczą casualowe spodnie oraz marynarka. 

 
 
 
 
 

Zobacz też: Stylizacje na komunię dla mamy 2022. Co będzie modne w tym roku? Mamy najlepsze propozycje! [ZDJĘCIE]

Więcej o: