Żyje za 30 złotych miesięcznie. Dzięki temu może kupić wymarzone mieszkanie

Ji-hyeon Kwak to 24-latka z Korei Południowej, która w ciągu kilku lat uzbierała pieniądze na własne mieszkanie. Jak zdradza kobieta, udaje jej się utrzymać za zaledwie 30 złotych miesięcznie.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Korea Południowa przetwarza 95 procent marnowanej żywności:

Ji-hyeon Kwak zdradza, że pracuje od kilku lat, by móc sobie pozwolić na zakup mieszkania. Pierwszą pracę zdobyła już jako 19-latka. Od tego czasu udało jej się zaoszczędzić 100 milionów koreańskich wonów, co jest równowartością 350 tysięcy złotych.

Kobieta w końcu dostała się na listę oczekujących na mieszkanie, co jak podkreśla - jest jednym z jej najważniejszych celów. O jej nietypowym podejściu do życia zrobiło się głośno w mediach na całym świecie.

 

Żyje za 30 złotych miesięcznie

Koreanka zarabia miesięcznie 2 miliony wonów. W przeliczeniu na złotówki daje to siedem tysięcy złotych. Co ciekawe, kobieta wydaje w ciągu miesiąca zaledwie 8400 wonów, czyli niecałe 30 złotych. Zarobione pieniądze przeznacza tylko i wyłącznie na artykuły spożywcze. 

Wiele osób zastanawia się, jak jest to możliwe. W Korei Południowej bardzo popularne są aplikacje, dzięki którym zbiera się punkty, a następnie wygrywa produkty spożywcze. Punkty otrzymuje się za wiele czynności - m.in. za zamieszczenie opinii o różnych miejscach. I to właśnie dzięki temu rozwiązaniu Koreance udaje się utrzymać za tak niewielką kwotę. Poza tym 24-latka nigdy nie jada na mieście, pije tylko i wyłącznie wodę z kranu. 

"Oszczędzam jak szalona"

Jak ujawnia Ji-hyeon Kwak, sytuacja finansowa w jej rodzinie nigdy nie była dobra. Doświadczenia z dzieciństwa nauczyły ją oszczędności oraz zmotywowały do tego, by zebrać pieniądze na własne mieszkanie. To właśnie dlatego rozpoczęła pracę zawodową już jako 19-latka. - Od tamtego czasu oszczędzam jak szalona - zdradziła w jednym z wywiadów. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: