Okna bez smug za 3 zł? Tak, to możliwe. Te trzy sposoby na lśniące szyby są niezawodne

Mycie okien sprawia ci problem przez wciąż powstające nieestetyczne smugi? Możesz się ich pozbyć szybko i skutecznie. Te trzy sposoby na lśniące szyby nie wyniosą cię więcej niż 3 zł, a są niezawodne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć może się wydawać, że mycie okien nie jest takie trudne i zbyt wymagające to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Wciąż pojawiające się na oknach nieestetyczne smugi mogą wyprowadzić z równowagi. Aby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy kilka ciekawy trików, które są szybkie, wygodne i nie wydasz na nie więcej niż 3 zł.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Okna bez smug za 3 zł? Tak to możliwe. Wykorzystaj glicerynę

Trik z wykorzystaniem gliceryny nie tylko jest tani, ale także bardzo skuteczny. Wystarczy, że do zwyczajnego płynu, którego używamy do mycia szyb, dodamy kilka kropel gliceryny, którą kupić można w każdej aptece za około 2-3 zł. Dzięki jej zastosowaniu na szybach powstaje niewidzialna powłoka, która zapobiegnie powstawaniu smug i zabezpieczy je przez szybkim osadzaniem się kurzu. Dodatkowym atutem tej metody jest to, że powstrzyma ona powstawaniu zacieków po deszczu.

Nabłyszczacz do zmywarki sposobem na okna bez smug

Płyn nabłyszczający do zmywarek również świetnie sprawdzi się do mycia okien. Wystarczy wlać szklankę tego środka do trzech litrów wody. W swoim składzie produkt ten zazwyczaj posiada alkohol oraz sok z cytryny, dzięki czemu bez szorowania pozbędziemy się zabrudzeń oraz nadamy blask naszym oknom, nie pozostawiając na nich smug.

Niezawodny sposób na lśniące okna bez smug? Cola okazuje się skuteczna

Jeżeli chcesz pozbyć się smug z okien szybko i skutecznie użyj klasycznej coli. Wystarczy namoczyć szmatkę w tym napoju i dokładnie wyczyścisz nią swoje okna. Resztę napoju zetrzyj z szyby szmatką z letnią wodą, a na sam koniec wypoleruj powierzchnię suchą, czystą szmatką wykonaną z mikrofibry. Trik ten sprawi, że twoje okna będą lśniły czystością.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: