Umyj podłogę tabletką do zmywarki. To banalny sposób na lśniącą podłogę

Okazuje się, że tabletka do zmywarki świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku mycia naczyń. Dzięki swoim właściwościom produkt ten można wykorzystać również jako doskonały środek do mycia podłóg. Ten prosty trik pozbędzie się wszelkich zabrudzeń, ale też pozostawi podłogę lśniącą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Większość płynów do mycia podłóg efektownie się pieni i pozostawia miły zapach, ale niestety różnie radzi sobie z zabrudzeniami, a często pozostawia też nieestetyczne smugi. Jak temu zapobiec? Wystarczy tradycyjny płyn do podłóg zastąpić... tabletkami do zmywarki. Efekty z pewnością Cię zaskoczą. 

Barbara Kurdej-Szatan Basia Kurdej-Szatan w tej stylizacji za 127,39 zł wygląda "jak anioł"

Umyj podłogi tabletką do zmywarki. Ten prosty sposób przynosi zadziwiające efekty

Lśniąca i czysta podłoga bez wysiłku? Wystarczy rozpuścić w ciepłej wodzie dwie tabletki do zmywarki, zamiast dodawać do wiadra tradycyjny płyn. Jest to zasługa elementów wchodzących w skład tabletek. Mowa tutaj nie tylko o środku nabłyszczającym, ale również fosforanach zmiękczających wodę i pomagających w usuwaniu zabrudzeń czy enzymów rozpuszczających tłuszcze. Tabletki do zmywarki działają zatem silniej niż zwykłe płyny i to bez konieczności szorowania czy tarcia.

Tabletki do zmywarki mogą mieć inne wykorzystanie. Świetnie wyczyszczą także piekarnik 

Z problemem zaschniętego brudu w piekarniku poradzimy sobie przy wykorzystaniu zaledwie jednej tabletki do zmywarki. Wystarczy nagrzać piekarnik do 100 stopni. Tabletkę umieścić w blaszce lub naczyniu żaroodpornym i zalać gorącą wodą. Tak przygotowane naczynie wstawiamy do nagrzanego piekarnika na około 2 godziny. Po tym czasie wystarczy jedynie przetrzeć wnętrze piekarnika suchym ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką. 

wybielanie zębów w domu Wybielanie zębów w domu. Skuteczne sposoby za mniej niż 3 zł

Z tabletkami do zmywarki można się również pozbyć zabrudzeń i przykrych zapachów z pralki

Tabletki do zmywarki sprawdzą się także jako środek do czyszczenia pralek. Pozbędą się zanieczyszczeń, przykrych zapachów, ale także bakterii. Wystarczy wrzucić do pustego bębna dwie tabletki do zmywarki i ustawić długi program z minimalną temperaturą 60 stopni. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: