Pamiętacie Michałową z "Rancza"? Dziś Marta Lipińska ma 81 lat. Jak wygląda?

Widzowie pokochali ją za postać Michałowej, w którą wcieliła się w popularnym serialu komediowym "Ranczo". Starsza część widowni jednak z pewnością pamięta Martę Lipińską z innych znanych ról. Aktorka zachwycała bowiem nie tylko swoim talentem, ale i niebywałą urodą. Jak obecnie wygląda 81-letnia Lipińska?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Martę Lipińską jako Michałową mogliśmy podziwiać we wszystkich sezonach "Rancza". Serial emitowany od 2006 do 2016 cieszył się ogromną popularnością, a tym samym grający w nim aktorzy również. Lipińska może jednak poszczycić się udziałem także w wielu innych znanych produkcjach, choć dla młodszej części widowni z pewnością najbardziej w pamięć zapadła jako ciekawska gospodyni. 

Marta LipińskaMarta Lipińska Kadr z serialu Ranczo/vod.tvp.pl

Michałowa z "Rancza", czyli kultowa postać odgrywana przez Martę Lipińską

Konserwatywna, ciekawska, a przy tym nieco uparta. Taka właśnie była Michałowa, czyli gospodyni na plebanii w Wilkowyjach. Z jej zdaniem liczył się każdy we wsi, a kulinarne zdolności podziwiał sam biskup. Postać, w którą wcielała się przez 8 lat Marta Lipińska, od razu podbiła serca widzów. Najczęściej można było ją zobaczyć w duecie z Cezarym Żakiem, czyli serialowym proboszczem, z którym miała już okazję wcześniej współpracować przy innym popularnym serialu, a mianowicie "Miodowych latach" odgrywając jego teściową. 

Marta Lipińska wystąpiła w wielu kultowych filmach. Otrzymała również wiele wyróżnień  

Lipińska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Ukończyła ją w 1962 i w tym samym roku zadebiutowała również na ekranie. Widzowie mogli ją zobaczyć w filmie "Głos z tamtego świata" jako Urszulę Chorebską. W 1963 roku wystąpiła natomiast po raz pierwszy na deskach teatru. Zagrała Irinę w "Trzech siostrach" Czechowa. Za tę rolę została wyróżniona nagrodą młodych aktorów na Festiwalu w Katowicach w 1963 roku.

 

Jej niebywała uroda sprawiała, że publiczność nie mogła oderwać wzroku nie tylko od jej talentu. Lipińska podczas swojej 60-letniej kariery aktorskiej zagrała w filmach tj. "Lalka", "Nad Niemnem", "Dolina Issy", "Ja wam pokażę ", czy "Nigdy w życiu". Ostatnia z telewizyjnych produkcji, w której można było ją podziwiać to "Dziewczyny ze Lwowa", gdzie zagrała Zofię Nowakową. 

Jak obecnie wygląda 81-letnia aktorka? 

Trzeba przyznać, że Maria Lipińska wciąż zachwyca swoim aktorskim kunsztem oraz urodą i nie zmieniła się od emisji ostatniego odcinka "Rancza". Prywatnie aktorka od 1968 roku jest w związku małżeńskim z aktorem i reżyserem teatralnym Maciejem Englertem. Mają córkę Annę, która ukończyła ASP i została kostiumografką oraz syna Michała — operatora filmowego. 14 maja 2022 roku Lipińska będzie obchodziła swoje 82. urodziny. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: