Masz problem z obcierającymi udami? Niewiele osób wie, jak skutecznie temu zapobiec

Problem obcierających się ud pojawia się wraz z rosnącą temperaturą powietrza. Kobiety częściej sięgają wtedy po krótkie spodenki, spódniczki oraz sukienki. Wiele z nas nie cieszy się nimi zbyt długo. Wszystko ze względu na bolesne otarcia i rany, które pojawiają się na udach. Są jednak sposoby, dzięki którym można im zabobiec.

28391299Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz? Nie wyrzucaj

Wiele kobiet wymieniło już swoją garderobę na wiosenno-letnią i na dobre kilka miesięcy żegna się z grubszymi rajstopami, które nie tylko chronią nogi przed zimnem, lecz także zapobiegają otarciom ud. Niestety wiele kobiet, bez względu na swój rozmiar, wiosną i latem zmaga się z ranami i bolesnymi otarciami pojawiającymi się na udach. Potrafią one odebrać całą przyjemność z noszenia sukienek, spódniczek i spodenek i sprawiają, że każdy krok sprawia ból. Warto zatem znać sposoby, dzięki którym uniknąć można tych paskudnych otarć.

Jak wyczyścić bardzo brudny piekarnik? Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Brud znika bez wysiłku

Masz problem z obcierającymi udami? Oto rozwiązania, dzięki którym znów będziesz nosić spódnice i sukienki

Coraz popularniejszym sposobem na to, by w ciepłe dni uniknąć bolesnych otarć skóry na udach są specjalne opaski. Wystarczy założyć je pod sukienkę lub spódniczkę na uda w miejscu, gdzie najczęściej pojawiały się obtarcia. Najlepszą opcją będą te modele, które podklejone są paskami silikonowymi, dzięki czemu opaski pozostaną na miejscu przez cały dzień.

Innym trikiem jest zastosowanie specjalnego sztyftu lub zwykłego dezodorantu w sztyfcie. Wystarczy posmarować problematyczne miejsca takim produktem, dzięki czemu skóra w tym miejscu będzie się mniej pocić i ryzyko powstania otarć i raz zmaleje.

Pod sukienkę, spódniczkę lub długą marynarkę śmiało można założyć też kolarki. Ten modny w ostatnim czasie element garderoby nie tylko sprawi, że uda nie będą się obcierać, lecz także zapewni komfort i pomoże stworzyć ciekawą stylizację.

Jedna nosi rozmiar 44, druga 36. Przyjaciółki udowadniają, że liczby się nie liczą Jedna nosi rozmiar 44, druga 36. Przyjaciółki udowadniają, że liczby się nie liczą

Z kolei zasypka dla dzieci zadziała podobnie jak dezodorant. Ze względu na swoje działanie chroni przed otarciami, a także w przypadku już powstałych podrażnień, przyspiesza regenerację skóry. Wystarczy zaaplikować porcję zasypki na narażone obtarciami miejsca na udach. Jednak zarówno zasypka, jak i dezodorant mogą wymagać w ciągu dnia reaplikacji. 

Masz w swojej kosmetyczce silikonową bazę matującą? Świetnie, jej także możesz użyć. Ten kosmetyk sprawdzi się nie tylko przed nałożeniem makijażu. Zawarte w niej silikony oraz inne składniki pokryją skórę delikatnym filmem, który zabezpieczy skórę przed ewentualnymi obtarciami.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: