Jak doczyścić płytę indukcyjną? Niezawodne sposoby na zaschnięty i przypalony brud bez szorowania

Jak doczyścić płytę indukcyjną? Nie musi to być wcale czasochłonne i trudne. Wystarczy sklepowe środki zamienić na naturalne produkty czyszczące dostępne w niemal każdej kuchni. To niezawodny sposób, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Chcąc zadbać nie tylko o wizualny wygląd płyty indukcyjnej, ale również jej dłuższą żywotność, należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Jakie środki sprawdzą się do tego najlepiej? Te znajdujące się w Twojej szafce kuchennej. Ich zaletą jest nie tylko skuteczność, ale również niska cena. 

Czym czyścić płytę indukcyjną? Rodzaj akcesoriów ma znaczenie

Zanim przejdziemy do tego, jakie środki najlepiej poradzą sobie z brudną płytą indukcyjną, to warto wspomnieć, czym najlepiej ją czyścić. Zdecydowanie należy zrezygnować z druciaków czy szorstkiej strony gąbki. Najlepszym rozwiązaniem będzie ściereczka z mikrofibry, która nie tylko dobrze chłonie wodę, ale także eliminuje ryzyko zarysowania płyty. Jeśli nie mamy takiej pod ręką, możemy wykorzystać miękką stronę gąbki kuchennej lub ręczniki papierowe.

Jak czyścić płytę indukcyjną? W codziennej pielęgnacji niezastąpiony będzie ocet

Do codziennego mycia płyty indukcyjnej doskonałym preparatem będzie ocet, który pozwoli skutecznie usunąć tłuszcz, nie pozostawiając przy tym smug. Najpierw miękką szmatką nawilżoną wodą z płynem do mycia naczyń przecieramy płytę indukcyjną. Pozostałości usuwamy ręcznikiem papierowym lub suchą szmatką. Następnie ściereczkę zwilżamy octem i delikatnie czyścimy powierzchnię płyty, ponownie na koniec przecierając ją ręcznikiem papierowym. 

Jak doczyścić płytę indukcyjną z zaschniętych i przypalonych zabrudzeń? Ten sposób jest niezawodny

W przypadku mocniejszych zabrudzeń lub przypalonych plam sam ocet może nie wystarczyć. Wtedy należy dodatkowo wykorzystać sodę oczyszczoną. Płytę indukcyjną przecieramy szmatką nawilżoną octem, aby odtłuścić powierzchnię. Następnie całą powierzchnię posypujemy sodą. Nakrywamy ją na 15 minut zwilżoną szmatką. Po tym czasie delikatnie czyścimy zabrudzoną płytę. Na koniec całość wycieramy na sucho. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: