Najnowsze zmiany w InPost rzutują na budżet Polaków. Wiemy, ile trzeba teraz zapłacić za wysyłkę

InPost wprowadził zmiany w wysyłkach. Od 1 kwietnia 2022 zmienił się cennik, który może wzbudzać kontrowersje. Firma nie zdradziła przyczyny wzrostu cen, jednak można się domyślić, że jest to spowodowane rosnącą inflacją. Ile teraz kosztuje wysyłka?

Od 1 kwietnia 2022 obowiązują nowe stawki w InPost. Firma wysyłkowa niestety podniosła ceny, a jeśli jeszcze nie zwróciliście na to uwagi, możecie się przykro zaskoczyć! Komunikat podany przez InPost nie zawiera wyjaśnienia tej decyzji. Najprawdopodobniej przyczyną jest ogólny wzrost cen. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Ile kosztuje wysyłka InPost po 1 kwietnia 2022 roku?

W związku z nowymi rozporządzeniami firmy wysyłkowej, za paczki trzeba zapłacić:

W przypadku klientów biznesowych korzystających z Paczkomatów InPost 24/7 trzeba zapłacić za konkretny rozmiar przesyłki:

  • A - z 9,44 zł na 10,19 zł
  • B - z 10,70 zł na 11,56 zł
  • C - z 13,64 na 14,73 zł

Klienci detaliczni zapłacą więcej za usługę Managera Paczek, Szybkich nadań i Aplikacji InPost Mobile. Ceny w zależności od rozmiaru paczki wynoszą teraz:

  • gabaryt A - z 12,99 zł na 13,99 zł
  • gabaryt B - z 13,99 zł na 14,99 zł, 
  • gabaryt C - z 15,49 zł na 16,49 zł

Niektóre zmiany w InPost wprowadzono już na początku roku 2022

Powyższe zmiany są zupełnie nowe, ale niektórzy mogli nie zauważyć, że rewolucja w wysyłkach zaczęła się już w styczniu tego roku. Zmiany wprowadzono z rozporządzenia UOKiK ze względu na liczne skargi klientów. Od 1 stycznia 2022 obowiązuje:

  • przekierowywaniu paczki do paczkomatu oddalonego do 2 km od punktu docelowego jedynie na 24h. Po tym czasie musi wrócić do paczkomatu wybranego przez odbiorcę,
  • braku kary w wysokości 3,68 zł za nadanie paczki o wymiarach innych niż zadeklarowane,
  • wydłużeniu czasu odbioru przesyłki z punktów o ograniczonej dostępności.

Zmiany w InPost dotyczą także przesyłek kurierskich

Ostatnie zmiany, których można spodziewać się w tym roku to wprowadzone od kwietnia modyfikacje w zakresie cen dla klientów biznesowych. Zapłacą oni za paczkę o wadze 1 kg aż 17,01 zł netto. Wcześniej płacili 15,75 zł netto. Jeśli będzie im zależało na dostarczeniu paczki o konkretnej godzinie, będą musieli liczyć się z wysyłką, która może ich słono kosztować. Doręczenie do godziny 10:00 paczki o wadze 1 kg wzrosło do 89,59 zł.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: