"Wesele polega na tym, żeby się dobrze bawić, a nie liczyć tylko na kasę"

Zwykle, kiedy dostajemy zaproszenie na wesele, zastanawiamy się, ile powinniśmy włożyć w kopertę. W końcu ceny za tzw. talerzyk drastycznie poszły w górę. Internauci w tej kwestii są podzieleni. Jedni twierdzą, że młodym trzeba dać tyle, żeby wesele im się zwróciło, inni uważają, że liczy się dobra zabawa, a nie tylko pieniądze.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Ile kosztuje bycie gościem weselnym? Po podliczeniu wszystkich kosztów naprawdę sporo, bo nie chodzi tu tylko o to, ile włożymy do koperty dla młodych, ale dochodzi do tego jeszcze zwykle makijaż, włosy, sukienka i tak robi nam się już niezła kwota. Oczywiście, z niektórych rzeczy można zrezygnować, by trochę zaoszczędzić, ale do koperty coś włożyć trzeba. Pytanie ile? Internauci w tej kwestii są podzieleni. 

Zobacz wideo Karolina Pisarek o ślubie. Goście nie mają wyjścia, muszą się dostosować

"Śluby, komunie i chrzty, mocno się skomercjalizowały i liczy się tylko licytacja, kto da więcej"

Nie da się ukryć, że podejście do imprez takich jak ślub, chrzest czy komunia bardzo się zmieniło na przestrzeni lat. Kiedyś np. dzieciom kupowało się medalik, czy zegarek, teraz oczekuje się takich prezentów jak telefony, skutery czy inne drogie gadżety. 

Wesele polega na tym, aby dobrze się bawić i dobrze wspominać ten dzień, a nie żeby zbierać kasę. Niestety śluby, komunie i chrzty, mocno się skomercjalizowały i liczy się tylko licytacja, kto da więcej.

- napisał jeden z internautów pod naszym artykułem. 

Ktoś inny stwierdził, że zwykle o weselu wiemy z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu możemy zacząć wcześniej odkładać pieniądze tak, by do koperty dla państwa młodych włożyć jak najwięcej. Były również takie głosy, że jeśli kogoś nie stać na to, żeby iść na wesele, to po prostu nie idzie.

"Byłoby mi przykro, gdyby ktoś z zaproszonych gości nie przyszedł bo nie ma co do koperty włożyć"

Większość jest jednak zgodna w tym, że ten wyjątkowy dzień powinien być celebracją miłości, a nie zbieraniem kopert. Jedna z internautek postanowiła podzielić się swoją opinią z perspektywy przyszłej panny młodej. 

Młodzi, decydując się na huczne wesele, muszą się liczyć z jego kosztami i nie mogą liczyć na to, że się zwróci. Ślub biorę za rok, wesele normalne, sala, dj itd. gości zapraszamy nie dla kopert, tylko dla dobrej zabawy i żeby zapamiętać ten dzień jak najlepiej do końca życia. Nie będę zwracać uwagi, kto ile dał i byłoby mi przykro, gdyby ktoś z zaproszonych gości nie przyszedł bo nie ma co do koperty włożyć.

- napisała. 

A wy jakie macie do tego podejście? Jaki prezent powinno dawać się państwu młodym? 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: