Przeważnie używasz go do smażenia, tym razem natrzyj nim zlew. Imponujący efekt gwarantowany

Zapewne dla niejednej osoby czyszczenie zlewu to udręka. Chcemy przecież, aby nie tylko był czysty, ale także lśnił, a wręcz wyglądał jak nowy. Okazuje się, że istnieje prosty i sprawdzony trik z użyciem oleju, który może cię zaskoczyć w tej kwestii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

O wiele elementów naszej kuchni musimy dbać systematycznie, aby służyły nam dłużej i wyglądały schludnie. Do nich należy także kuchenny zlew. Użytkowany jest przez nas codziennie, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Przedstawimy dziś skuteczny trik z użyciem oleju kuchennego, dzięki któremu będzie wyglądał jak nowy. Efekty zadziwiają.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Klasyczny olej może zdziałać cuda. Natrzyj nim zlew

Twój zlew pozostaje czysty, ale nie lśni jak nowy? Nie wydawaj fortuny na drogie środki nabłyszczające i konserwujące, nadaj mu blasku, używając łatwego triku. Potrzebujesz do tego jedynie oleju do smażenia słonecznikowego lub rzepakowego. Wsmarowując go w całą powierzchnię swojego zlewu, przeprowadzisz domowy zabieg konserwacji. Dzięki temu nie tylko będzie pięknie lśniła, ale także służył w domu dużo dłużej. Sposób ten wyjątkowo sprawdzi się przy zlewach granitowych, ale tez tych klasycznych.

Chcesz, aby twój zlew granitowy wyglądał jak nowy? Postaw na regularność

Oprócz samej konserwacji ważne jest oczywiście samo czyszczenie zlewu granitowego. Co ile należy to robić? Najlepiej jak najczęściej. Niestety w przypadku tego rodzaju materiału może nie wystarczyć przetarcie go raz w tygodniu. Jeżeli tak postąpisz, w przyszłości możesz mierzyć się z trudnym do usunięcia i nieestetycznie wyglądającym osadem. Zadbaj o to, by myć go płynem do naczyń przynajmniej co dwa dni, a raz w tygodniu dokładnie wyszoruj całą jego powierzchnię np. mieszanką sody i octu.

Jak wyczyścić zlew płynem do naczyń, a także soda i octem? To proste

Aby uniknąć wyżej wspomnianego nieestetycznego osadu, raz w tygodniu umyj zlew mieszanką sody oczyszczonej i octu. Najlepiej natrzeć zlew octem i posypać jego powierzchnię sodą. Dzięki temu powstanie intensywna piana, której należy pozwolić podziałać przez kilka minut. Po upływie tego czasu umyj zlewozmywak wodą i wytrzyj go do sucha. Co dwa dni natomiast przecieraj zlew płynem do naczyń, do którego dla wzmocnienia efektu również możesz dodać sody. Należy wymieszać je ze sobą w proporcji 2:1 by powstała konsystencja papki, którą należy rozłożyć na brudny zlew, a na koniec delikatnie przetrzeć. To powinno rozwiązać twój problem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: