Księżna Kate poszukuje asystentki. Co będzie należeć do jej obowiązków i na jakie może liczyć wynagrodzenie?

Ogłoszono nabór na stanowisko asystentki księżnej Kate. Jakie wymagania powinna spełnić kandydatka i co będzie należeć do jej obowiązków?

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Kate Middleton doskonale odnalazła się w roli księżnej, zdobywając sympatię nie tylko rodziny królewskiej, ale także poddanych, którzy doceniają jej zaangażowanie w służbie koronie. Wraz z wystąpieniem z rodziny królewskiej Meghan Markle i księcia Harry'ego na jej barkach spoczęło jeszcze więcej obowiązków. Księżna przejęła na przykład patronat nad organizacjami, którymi wcześniej opiekował się były już książę Sussex. By pomóc jej w obowiązkach i planowaniu napiętego kalendarza, ogłoszono nabór na osobistą asystentkę księżnej, która miałaby dołączyć do zespołu jej najbliższych współpracowników.

Zobacz wideo

Księżna Kate poszukuje asystentki. Oto lista wymagań

Ogłoszenie informujące o poszukiwaniu asystentki księżnej Kate zamieszczono na popularnym portalu LinkedIn. - The Household of TRH The Duke and Duchess of Cambridge wspiera oficjalną i charytatywną działalność Ich Królewskich Wysokości - czytamy w komunikacie. - Jest to wyjątkowa okazja, aby dołączyć do naszego zespołu we wspieraniu zastępcy prywatnego sekretarza księżnej Cambridge - przekonywano.

Następnie zamieszczono listę obowiązków, jakie będą spoczywać na nowej asystentce księżnej Cambridge. Będzie to m.in.: monitorowanie korespondencji księżnej, kontakt z innymi osobami i urzędami, organizacja spotkań i podróży oraz dokonywanie związanych z tym niezbędnych ustaleń logistycznych, a także sporządzanie protokołów i dokumentacji.

Przedstawiono także wymagania, które winna spełniać kandydatka na to stanowisko. I tak powinna posiadać m.in.: doświadczenie administracyjne; znajomość obsługi programów komputerowych takich jak: Word, Power Point, Outlook czy Excel; umiejętności organizacyjne i umiejętność szybkiego pisania. Poszukiwana osoba powinna też odznaczać się wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, wysoką kulturą osobistą, a także umiejętnością zachowania dyskrecji.

Podkreślono również, że zespół ceni sobie różnorodność, a kwestie takie jak płeć, rasa, czy orientacja religijna nie będą miały wpływu na proces rekrutacji.

- Zależy nam na tym, aby wszyscy pracownicy mogli wykorzystać swój maksymalny potencjał i abyśmy mogli czerpać siłę z naszej różnorodności - zapewniono w ogłoszeniu.

Jak ustalił magazyn "Mirror", osoba zatrudniona na stanowisku asystentki bądź asystenta księżnej, będzie miała pracować przez 37 i pół godziny tygodniowo, a pensja w przeliczeniu na polską walutę ma wynosić około 150 tysięcy złotych rocznie.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: