Pamiętacie Pietrka z "Rancza"? Piotr Pręgowski jest teraz nie do poznania. Jak wygląda 69-letni aktor?

Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Pietrka w "Ranczu". Po zakończeniu emisji serialu Piotra Pręgowskiego można było sporadycznie zobaczyć na ekranie. Jakiś czas temu zaskoczył jednak fanów swoją metamorfozą na potrzeby nowego projektu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Piotr Pręgowski urodził się w 1954 roku w Warszawie. W 1979 roku ukończył natomiast Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, czyli niegdyś PWST. Aktor kojarzony przez widzów jest głównie z ról komediowych, a w szczególności z postaci wesołego Pietrka z "Rancza". Jak aktor zmienił się od zakończenia emisji serialu? 

Pietrek z "Rancza" przyniósł mu ogólnopolską rozpoznawalność

Pomocny i wesoły Patryk Pietrek widzom w pierwszych odcinkach dał się poznać jako niezbyt inteligentna, ale bardzo sympatyczna postać. Podejmował się prac fizycznych u Więcławskiego, a w wolnym czasie lubił z kolegami pić słynnego Mamrota pod miejscowym sklepem. Z czasem jednak Pietrek przechodzi sporą metamorfozę, a to wszystko za sprawą wyjazdu za granicę. Gdy po powrocie poznaje Jolę, czyli siostrzenicę Więcławskiej jego życie odwraca się do góry nogami. Zakładają wspólnie zespół, a z czasem zaczynają prowadzić lokalną telewizję internetową. 

Aktor na potrzeby roli przechodził liczne metamorfozy szczególnie jeśli chodzi o fryzurę. To właśnie dzięki swojej dynamicznie rozwijającej się postaci, która często doprowadzała widzów do śmiechu, Piotr Pręgowski szybko zyskał sobie sympatię milionów Polaków. 

Piotr PręgowskiPiotr Pręgowski Kadr z serialu Ranczo/vod.tvp.pl

Jednak zanim Piotr Pręgowski dołączył do obsady serialu, wystąpił w wielu innych znanych produkcjach. Jego telewizyjnym debiutem była rola w filmie "Barwy ochronne" z 1976 roku. Podziwiać można go było również m.in. w "Misiu", "Zmiennikach", "Plebani", "Heli w opałach" czy "Świecie według Kiepskich". 

Aktor jakiś czas temu zaskoczył swoich fanów metamorfozą

W trakcie trwania serialu "Ranczo" otrzymał również epizodyczną rolę w produkcjach tj. "Pitbull", "Halo Hans" czy "Ludzie Chudego". Jednak po zakończeniu zdjęć do kultowego serialu niemal całkowicie zniknął z showbiznesu aż do 2021 roku. Wtedy też na instagramowym profilu aktorki Joanny Kurkowskiej, pojawiło się ich wspólne zdjęcie. Piotr Pręgowski był na nim nie do poznania, dzięki nowej, dłuższej fryzurze

 

Okazało się, że aktor dołączył do obsady "Klanu", gdzie wcielił się rolę Mirosława Zielińskiego. Postać ta stała się nowym adoratorem Elżbiety granej przez Barbarę Bursztynowicz. W rozmowie z Faktem wyznał, że przyjął tę rolę z dużym entuzjazmem: 

Nie wahałem się ani sekundy, by dołączyć do ekipy 'Klanu'. Mam szczęście do bycia częścią uwielbianych produkcji, a taki jest właśnie 'Klan'. Jestem kojarzony z komediowymi rolami, a w tym serialu mój bohater jest dość dramatyczny.

Piotr PręgowskiPiotr Pręgowski Kadr z serialu Klan/vod.tvp.pl

Piotr Pręgowski prywatnie. Aktor miał również przygodę z polityką

Piotr Pręgowski jest szczęśliwym mężem oraz ojcem córki Zofii. Jego żoną jest aktorka, którą widzowie również mogli podziwiać w serialu "Ranczo". Mowa tutaj o Ewie Kuryło, która wcielała się w postać dyrektorki miejscowej szkoły. 

Od 2014 roku aktor był również radnym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale nie ubiegał się o reelekcję. 

Więcej o: