Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się smug z lustra? Znamy 4 skuteczne sposoby, dzięki którym będzie lśniło

Nasze lustra wymagają czyszczenia nawet kilka razy w tygodniu. Nieestetycznie wyglądające niestety od razu rzuca się w oczy i nie spełnia dobrze swojego zadania. Wiemy, jak szybko i skutecznie pozbyć się smug, aby jego mycie było jeszcze prostsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby nasze lustro w pełni spełniało swoje zadanie, musi być nieskazitelnie czyste. Niestety pewnie każdy z nas z nas zna jednak problem wciąż powstających na nich smug pomimo pucowania. Aby szybko i sprawnie uporać się z tym problemem zastosuj tych kilka domowych sposobów. Kiedy je zastosujesz problem smug, zniknie na zawsze.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Czym czyścić okna, aby nie było smug? Wykorzystaj czarną herbatę

Jedną z substancji pomocnych przy myciu szyb możesz szukać w swojej kuchni mowa tu o czarnej herbacie. To tani i pozbawiony chemii sposób na nieskazitelną taflę. Zaparz kilka torebek herbaty w ok. pół litra wody. Taką mieszanką spryskaj lustro i je umyj. Na koniec wytrzyj do sucha ściereczką lub papierowym ręcznikiem i gotowe.

Lustro bez smug szybko i skutecznie. Ta metoda jest niezwykle tania

Przedstawimy dziś jeden z najskuteczniejszych trików, który nie tylko jest tani, ale także bardzo skuteczny. Wystarczy, że do płynu, który używamy no mycia swoich luster, dodasz kilka kropel gliceryny, którą kupisz w każdej aptece za około 2-3 zł. Dzięki niemu na szybach powstaje niewidzialna powłoka, która zapobiegnie powstawaniu smug i zabezpieczy lustra przez szybkim osadzaniem się kurzu.

Jak usunąć smugi z lustra? To proste

Woda z mydłem może okazać się najlepszym sposobem na problem smug na naszym lustrze. Taką mieszanką umyj jego powierzchnię za pomocą papierowego ręcznika i pozostaw wilgotne. Upewnij się, że nie ma żadnych zacieków i wtedy wytrzyj suchym ręcznikiem. Lustro powinno lśnić.

Cola dobra na smugi? Pozbędzie się problemu szybko i skutecznie

Jeżeli chcesz w szybki i tani sposób pozbyć się smug ze swojego lustra, użyj klasycznej coli. Wystarczy, że namoczysz szmatkę w tym napoju i dokładnie wyczyścisz nią swoje zwierciadło. Następnie resztę napoju zetrzyj z jego powierzchni szmatką z letnią wodą. Na koniec pozostaje wypolerować je suchą, czystą szmatką wykonaną z mikrofibry i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: