Najmodniejsze fryzury po 50 roku życia - zdjęcia. Te cięcia są pełne klasy i ukrywają zmarszczki!

Fryzury po 50 roku życia nie muszą być nudne! Prezentujemy najmodniejsze fryzury po 50 roku życia, które potrafią wizualnie odmłodzić. Rozświetlą cerę, wygładzą zmarszczki i odejmą optycznie nawet 10 lat. Są nowoczesne i pełne klasy.

Jeśli myślisz, że w dojrzałym wieku nie wypada eksperymentować ze zmianą fryzury, to mamy dobrą wiadomość - wszystko wypada! Nowoczesne fryzury potrafią odjąć lat. Warto je poznać, aby dopasować najlepszą dla siebie. Prezentujemy trzy warianty, które są absolutnym hitem.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Najmodniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Ta fryzura wygładzi policzki

Jeśli myślisz, że jedyna grzywka, która występuje w świecie fryzur to ta prosta, która opada na czoło - jesteś w błędzie. Grzywki na bok, luźno puszczone po bokach twarzy, ,czy mocno wycieniowane i szpiczaste, jak w Pixie Cut to dopiero początek długiej listy w świecie fryzur. My dziś polecamy Curtain Bangs, czyli w ostatnim czasie ulubioną fryzurę gwiazd. Grzywkę tą charakteryzuje krótsze cięcie na środku i dłuższe po bokach. Tworzy się "kurtyna" która delikatnie rozdziela się na dwie części. W ten sposób jej dłuższe pasma "otulają" twarz i sprawiają, że jej owal wygląda na delikatny, nieco wydłużony i smuklejszy. Rysy zdają się być młodsze i pozbawione oznak starzenia. 

 

Trendy 2022: Mullet hair w wersji dojrzałej i eleganckiej. Ten look może zaskoczyć!

Pomimo tego, że Mullet hair to fryzura, która może kojarzyć się z buntem i subkulturą punkową, wbrew pozorom może być kierowana także do pań po 50-tce. Wystarczy nieco "ugrzecznić" ten look, choć i wersja podstawowa może odmłodzić i nadać nowoczesnego wyglądu. Fryzura na "czeskiego piłkarza" to mocne cieniowanie z grzywką. Włosy są dłuższe z przodu i krótsze z tyłu. Łatwo odsłonić wówczas kości policzkowe i optycznie wysmuklić twarz. Ta fryzura także wydłuża szyje i ukrywa zmarszczki, które często pojawiają się po bokach damskiej szyi. Ten wariant w kolorze blond to petarda!

 

Fryzury dla dojrzałych kobiet, to również klasyka, która zawsze jest w modzie

W zestawieniu najmodniejszych fryzur dla dojrzałych pań nie mogło zabraknąć klasycznego Boba! Bob, czyli włosy do ramion, lub krótsze. A krótsze przede wszystkim z tyłu, aby wydawały się gęstsze i swobodnie zawijały się do środka, opadając na obojczyki. W ten sposób twarz wygląda gładko i delikatnie. Fryzura bob układa się praktycznie sama i pasuje do każdego kształtu twarzy!

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: