Kabina prysznicowa jest pełna zacieków i osadu? Te skuteczne sposoby za jedyne 3 zł rozwiążą problem

Twoja kabina prysznicowa często zachodzi brudem z mydła i kamieniem? Niestety osad taki bywa ciężki do usunięcia, przez co porządki bywają uciążliwe. Znamy sposoby na to, aby pozbyć się tego brudu szybko i skutecznie, a także takie, dzięki którym przedłożysz jej czystość.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kabina prysznicowa tak jak inne elementy naszej łazienki wymagają gruntownych porządków. Jednak ten element powinniśmy czyścić zdecydowanie częściej niż raz w tygodniu. Osadzający się brud, mydliny i kamień mogą być ciężkie w usunięciu po dłuższym czasie.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak wyczyścić prysznic tabletką do zmywarki? To proste

Aby nasz prysznic lśnił czystością, wystarczy nam biała magiczna gąbka i tabletka do zmywarki. Aby wykorzystać tę metodę w naszych łazienkowych porządkach, wydrąż część gąbki tak, aby można było we wgłębieniu umieścić tabletkę od zmywarki. Zwilż w ten sposób zmodyfikowaną gąbkę i wyczyść nią szklaną kabinę lub zasłonę prysznicową. Spłucz ciepłą wodą i gotowe!

Kabina prysznicowa czysta na dłużej: ten trik zapobiega powstawaniu osadu i zacieków

Autorka amerykańskich poradników Jill Nystul stworzyła przepis, na domowy środek do przedłużenia czystości kabiny prysznicowej. Wystarczy wyczyścić kabinę, a następnie po każdej kąpieli spryskać tym płynem ścianki kabiny. Co ciekawe, nie ma potrzeby szorowania czy spłukiwania jej. Do jego wykonania będziesz potrzebować:

  • butelka z atomizerem
  • 125 ml wody utlenionej
  • 0,5 litra wody
  • 125 ml spirytusu
  • łyżeczka płynu do mycia naczyń
  • łyżka środka nabłyszczającego do zmywarek lub octu

Wszystkie składniki wystarczy umieścić w butelce i delikatnie, ale dokładnie wymieszaj ze sobą. Woda utleniona i alkohol zwalczą zarodniki pleśni, a płyn do naczyń i nabłyszczacz (lub ocet) sprawią, że po osady z twardej wody czy kosmetyków nie będą powstawać tak szybko. Pamiętaj jednak, że ten roztwór stworzony jest nie do czyszczenia prysznica, a jedynie przedłużenia jego czystości i ograniczeniu osadzania się osadów oraz kamienia.

Trik na czystą kabinę prysznicową: wykorzystaj ocet

Ocet połączony z wodą jest jednym ze skuteczniejszych domowych rozwiązań na czyszczenie kabiny prysznicowej bez zbędnej chemii. Wystarczy przygotować mieszaninę tych dwóch substancji w stosunku 1:1. Ocet połączony z ciepłą wodą świetnie usuwa kamień i wszelkie naloty z mydła. Teraz wystarczy przelać roztwór do spryskiwacza i dokładnie pokryć nim kabinę. Po upływie około 10 minutach należy przetrzeć zabrudzenia ściereczką i spłukać kabinę ciepłą wodą. Kabina powinna lśnić czystością.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: