Jak pozbyć się cellulitu z ud? Domowy sposób z użyciem tego warzywa może zaskoczyć!

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Ten problem towarzyszy wielu kobietom. Ma na to często wpływ niezdrowy tryb życia, ale nie jest to jedyna przyczyna. Wiemy jak zwalczyć cellulit w prosty i naturalny sposób. Możesz zrobić to z użyciem... ogórka. Na czym polega "zabieg"?

Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, prowadzącej do zmian w tkance podskórnej. W zależności od stopnia zaawansowania może być widoczny gołym okiem lub dostrzegalny dopiero po ściśnięciu fałdu skóry. Tkanka tłuszczowa ma swoje plusy. Pomaga utrzymać prawidłową temperaturę ciała, chroni od urazów i magazynuje energię. Jeśli jest nieodpowiednio rozmieszczona - może dla wielu osób wyglądać mało estetycznie. Jak się jej pozbyć i ujędrnić ciało?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała swój cellulit. Odpowiada fance: Co z nim zrobić? To proste!

Jak się pozbyć cellulitu z ud? Zanim sięgniesz po pielęgnacyjne zabiegi musisz to wiedzieć

Do najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu zaliczamy:

  • estrogen,
  • genetykę,
  • zapalenie tkanek na skutek zwiększenia masy ciała,
  • utratę kolagenu,
  • niską aktywność fizyczna,
  • przetworzoną żywność,
  • niezdrową dieta,
  • używki,
  • nieodpowiednie ubranie – obcisłe spodnie, szpilki.

Co możemy zrobić, jeśli pojawił się cellulit? Na początku sprawdzić, czy nie jest to wina jednej z przyczyn wymienionych powyżej. Zadbaj o zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa. Nawadniaj organizm co najmniej 2 litrami wody dziennie, rzuć palenie i zacznij uprawiać sport - być może wystarczą spacery.

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Sposób z ogórkiem jest tani i skuteczny

Ogórek to warzywo zawierające aż 97 procent wody! Jest bardzo skuteczny, jeśli stosujemy go w zabiegach pielęgnacyjnych zarówno twarzy, jak i np. nóg. Nawilża i odżywia skórę, wyraźnie ją wygładzając. W przypadku cellulitu - sprawdzi się w nagłych sytuacjach. Należy go stosować regularnie dla trwałego efektu, jednak już po pierwszym "zabiegu" nogi będą wyglądały na gładsze. Z tego powodu warto stosować ten rodzaj pielęgnacji np. w dniu ważnego wyjścia, kiedy odsłaniamy uda. Do rzeczy - ogórka należy pokroić na cienkie plasterki. Najlepiej, aby był schłodzony. Potrzymaj go na udach przez około 15 minut, a następnie zwilż nogi chłodną wodą. Możesz dla lepszego efektu wykonać peeling. 

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Ta metoda zyskuje popularność

W ostatnich latach trendem wśród zabiegów pielęgnacyjnych jest masaż bańką chińską! Gumowa bańka zasysana na skórze, która sunie po niej podłużnymi, lub okrężnymi ruchami przynosi pożądane efekty niemal od razu. Można kupić ją w aptece, drogerii a nawet przez internet. Istnieje też możliwość wykonania zabiegu w salonie kosmetycznym. Z początku mogą pojawiać się siniaki, ale skóra się przyzwyczaja.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: