Przeważnie dodajesz ją do wody, teraz wyczyść nią toaletę. To rozwiązanie jest banalne i naturalne

Czysta łazienka i toaleta to nie tylko kwestia higieniczna, ale również estetyczna. Gdy z upływem czasu powstają zanieczyszczenia, czy plamy to możesz sięgnąć po naturalne sposoby na ich usunięcie. Rozwiązanie jest banalne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cytryna to popularny, silny cytrus o wspaniałym zapachu i doskonałych właściwościach czyszczących. Jej właściwości pomogą osiągnąć cele związane z czyszczeniem łazienki, a jednocześnie sprawią, że ograniczysz ilość potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych w swoim domu. Oto sposoby na wykorzystanie cytryny.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Usuwanie plam z twardej wody z toalety i z metalowych elementów armatury

Naturalna kwasowość cytryny może pomóc pozbyć się plam z twardej wody w toalecie. Wystarczy przekroić cytrynę na pół, a następnie natrzeć nią plamy z twardej wody w łazience czy toalecie. Pozostaw na 30-60 sekund, aby sok z cytryny mógł zadziałać na zanieczyszczenia, a następnie wytrzyj sok z cytryny czystą ściereczką.

Pozbądź się piany z mydła na płytkach prysznica

Jeżeli chcesz się skutecznie pozbyć uporczywego osadu z mydła na płytkach prysznica, to wypróbuj ten domowy trik. Potrzyj przekrojoną cytrynę na płytce prysznicowej, aż cały obszar zostanie pokryty sokiem z cytryny. Usunie on również brud i zabije bakterie.

Odśwież odpływ zlewu w łazience. Domowy trik z cytryną

Jeśli z odpływu zlewu w łazience wydobywa się nieprzyjemny zapach, to wypróbuj ten sposób:

  1. Wsyp do odpływu pół filiżanki sody oczyszczonej
  2. Wlej filiżankę gorącego soku z cytryny
  3. Pozwól, aby mieszanina zadziałała przez 2-3 minuty
  4. Po upływie 2-3 minut przez 30-60 sekund płucz gorącą wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: