Pamiętacie Solejukową z "Rancza"? Katarzyna Żak ma dziś 58 lat. Tak zmieniła się od zakończenia serialu

Kazia Solejukowa była jedną z najbardziej lubianych postaci przez widzów w popularnym serialu "Ranczo". Katarzynę Żak, która się w nią wcielała przez 8 lat, częściej możemy obecnie zobaczyć jednak nie na ekranie, a na scenie. Jak zmieniła się aktorka od zakończenia emisji serialu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cezary Żak nie znosi grywać z żoną! Kryzysy w małżeństwie. "Dzwoni do mnie mama"

Katarzyna Żak urodziła się w 1963 roku w Toruniu. Studia ukończyła zaś w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała debiutem w spektaklu "Sztukmistrz z Lublina" w reżyserii Jana Szurmieja we wrocławskim Teatrze Współczesnym. Na ekranach widzowie mogli ją natomiast podziwiać w 1990 roku w filmie "Seszele", czyli reżyserskim debiucie Bogusława Lindy. Największą rozpoznawalność zdobyła jednak dzięki serialom tj. "Miodowe lata" i "Ranczo". 

Solejukowa z "Rancza" i Alina z "Miodowych lat", czyli najbardziej znane role Katarzyny Żak 

Aktorka wystąpiła w wielu znanych serialach, jednak głównie grała role epizodyczne. Część widzów z pewnością może pamiętać Kasię Żak z produkcji tj. "Klan", "Plebania" czy "Na wspólnej". Przełomowym punktem z pewnością był jednak komediowy serial "Miodowe lata". W 2002 roku Katarzyna Żak zastąpiła Agnieszkę Pilaszewską w roli Aliny, czyli żony Karola Krawczyka. Niestety nie wszystkim fanom serialu zmiana ta się podobała, choć wiele osób podziwiało odwagę Katarzyny Żak za podjęcie się tego aktorskiego wyzwania. 

Katarzyna Żak, Artur Barciś, Dorota ChoteckaKatarzyna Żak, Artur Barciś, Dorota Chotecka Kadr z serialu Miodowe lata/polsatgo

Największą sympatię widzów aktorka zyskała udziałem w kultowym serialu "Ranczo". Wcieliła się w nim prostą i uczciwą wiejską kobietę, która z czasem zaskakuje widzów swoją niezwykłą inteligencją oraz zdolnościami. Nic nie mogło się ponadto równać z kuchnią Solejukowej, a zwłaszcza pierogami, które stały się słynne w całej gminie. 

Katarzyna ŻakKatarzyna Żak Kadr z serialu Ranczo/vod.tvp.pl

Katarzyna Żak może poszczycić się nie tylko talentem aktorskim, ale również wokalnym 

Pierwsza płyta, jaką nagrała Katarzyna Żak, powstała w 1994 roku przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Później głównie gwiazda skupiła się na wyzwaniach aktorskich, aby w 2016 roku ponownie powrócić na rynek muzyczny z płytą "Bardzo przyjemnie jest żyć". W 2019 roku nagrała album z piosenkami Agnieszki Osieckiej "Miłosna Osiecka". W listopadzie 2019 roku swoim recitalem "Bardzo śmieszne piosenki" zwyciężyła na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu. 

 

Oczywiście poza występami wokalnymi, aktorkę można zobaczyć także na deskach teatru.

 

O życiu prywatnym Katarzyny Żak krąży wiele plotek 

Katarzyna Żak od 1985 roku jest żoną aktora Cezarego Żaka, z którym poznała się jeszcze na studiach. Doczekali się wspólnie dwóch córek: Zuzanny i Aleksandry. Małżeństwo często można podziwiać razem na ekranie czy scenie, czego doskonałym przykładem jest, chociażby serial "Miodowe lata" czy "Ranczo". Co jakiś czas portale plotkarskie donoszą o kryzysach w aktorskim duecie, a nawet rzekomym rozstaniu. Jak przyznała Katarzyna Żak w jednym z wywiadów, takie informacje nie robią już na niej wrażenia: 

Kiedyś się denerwowałam ze względu na dzieci, które potem w szkole musiały tłumaczyć rówieśnikom, że to nieprawda. I ze względu na nasze mamy, którym życzliwe sąsiadki przynosiły gazety z komentarzem: 'A mówiła pani, że to takie fajne małżeństwo, a tu proszę – koniec miłości'. Dzisiaj już się z tego śmieję. Gdy pojawiają się tego typu doniesienia, Cezary często mówi: 'I znowu coś chlapnęłaś'. Wtedy ja odpowiadam mu na to: 'Kochanie, ale ty też udzielasz wywiadów, więc może to jednak ty coś chlapnąłeś'.
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: