Jak wyregulować brwi, by miały idealny kształt? Efekt jak po wyjściu z salonu

Choć kształtowanie brwi w domu może wydawać się trudne, istnieje kilka podstawowych czynności pielęgnacyjnych, które można łatwo wykonać przy odrobinie wiedzy. Zobacz, jak nadać brwiom idealny kształt bez konieczności wizyty w salonie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prawidłowo wypielęgnowane brwi mogą mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd, pomagając nadać twarzy odpowiednią oprawę i zrównoważyć jej ogólne rysy. Z wiekiem nasze brwi naturalnie się przerzedzają, więc ich pielęgnacja to ważny element wizerunkowy. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Jak regulować brwi by kształt był najlepszy do typu twarzy? 

Musisz również wziąć pod uwagę swój typ twarzy.

  • Jeżeli masz owalną twarz, większość kształtów brwi będzie pasować. Najlepiej jednak unikać tych, które są zbyt łukowate lub zbyt proste.
  • Jeżeli masz kwadratową twarz, to spróbuj, by brwi wydawały się miękkie i miały łagodny łuk.
  • Osoby o okrągłej twarzy powinny zadbać o to, by ich brwi nie były zbyt cienkie ani zbyt grube. Jeżeli twarz jest podłużna, postaw na lekko pogrubione brwi, które nie będą zbyt długie ani wysklepione.

Jak wyregulować brwi? Ten sposób pomoże nadać im idealny kształt

  1. Zbierz przybory i znajdź naturalne światło. Odpowiednie narzędzia to podstawa każdego dobrego kształtu brwi. Będziesz potrzebować ołówka do brwi, ukośnej pęsety ze stali nierdzewnej, szczoteczki oraz małych, ostrych nożyczek.
  2. Zanim zaczniesz modelować brwi, to pamiętaj o umyciu twarzy. Oczyszczanie usunie makijaż i pozostałości po produktach do pielęgnacji skóry, które mogą utrudnić pęsecie przyleganie do małych włosków brwi.
  3. Określ naturalny kształt brwi, używając techniki mapy. Zacznij od zidentyfikowania trzech kluczowych części brwi: części znajdującej się najbliżej nosa, łuku, czyli tam, gdzie brwi są naturalnie najwyższe i końca ogonka.
  4. Połącz trzy oznaczenia liniami prostymi zarówno tuż nad jak i tuż pod brwiami. W ten sposób stworzysz mapę pokazującą, które włoski należy wyrwać, a które pozostawić.
  5. Wyrywaj włoski ostrożnie. Najlepiej używać dwóch rąk do prawidłowego wyrywania włosków. Jedną z nich trzymaj napiętą skórę, a drugą delikatnie usuwaj po jednym włosku, wyrywając go zgodnie z kierunkiem wzrostu.
  6. Przytnij wszystkie odstające włoski za pomocą nożyczek. Po wyskubaniu brwi następnym krokiem jest przycięcie wszystkich odstających włosków. Przeczesuj brwi do góry i przytnij te odstające. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: