Chcesz pozbyć się komarów z balkonu? W tym celu wykorzystaj piwo

Obecność komarów na balkonach i tarasach to dla wielu z nas bardzo uciążliwy problem. Jak możemy je odstraszyć? Oto prosty sposób.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Serowo-piwna zupa krem - przepis:

Piwo było już znane w czasach starożytnych. W Mezopotamii niewolnicy, którzy budowali piramidy, dostawali w ramach wynagrodzenia cztery litry piwa dziennie. Obecnie to jeden z najpopularniejszych napojów uwielbiany w różnych zakątkach świata.

Coraz częściej mówi się o tym, że piwo doskonale nadaje się nie tylko do picia. Alkohol ten stosowany jest między innymi w pielęgnacji włosów. Okazuje się, że piwo sprawdzi się także doskonale, jeśli chcemy pozbyć się z domu komarów czy muszek owocówek.

Jak się pozbyć komarów? Oto prosty sposób

W sezonie wiosennym i letnim na naszym balkonach i tarasach pojawiają się komary. Czy domowe sposoby są równie skuteczne, co środki chemiczne? W wielu przypadkach okazuje się, że tak! Jedna z metod zakłada wykorzystanie piwa.

Musimy przygotować:

  • pół szklanki piwa;
  • pół szklanki płynu do płukania jamy ustnej;
  • jedną łyżeczkę suchych drożdży.

Wszystkie wymienione składniki mieszamy ze sobą. Następnie miksturę przelewamy do buteleczki z atomizerem i spryskujemy otoczenie. Pamiętajmy jednak o tym, że piwo powinno zostać otwarte przynajmniej kilka dni wcześniej. 

Wasz historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: