Sposób na kuny. Skuteczne i przyjazne środowisku rozwiązanie, aby zniknęły z posesji

Kuna lubi się schronić przed mrozem w piwnicy, skrytce na narzędzia, czy garażu. Niestety, w większości domostw uchodzi za szkodnika, którego "lepiej się pozbyć". Znamy sposób na kuny, który pomoże w humanitarny sposób pozbyć się tych lokatorów z posesji.

Kuny, szczególnie te, które pod swoją opieką mają młode, lubią zaglądać do domostw. Przede wszystkim wędrują tam z powodu bezpiecznych warunków, które pozwalają im ochronić się przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wybierają skrytki na narzędzia, garaże i piwnice, a także szopy, czy piwniczki ogrodowe. Kuny są pod ochroną i warto znać sposób, aby pomóc im się "wyprowadzić"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Sposób na kuny musi być humanitarny. Te zwierzęta są pod ochroną

Kuny należą do gatunków chronionych. Koniecznie musisz wiedzieć, że ten ssak należy do zwierząt płochliwych i ostrożnych, a przy tym prawnie chronionych w Polsce. Nie można spłoszyć ich, jeśli zamieszkują twoją posesję w sposób nagły, a nawet zagrażający życiu. Pomijając fakt ochrony zwierząt, jest to niehumanitarne i takie zachowanie nie powinno mieć miejsca.

Sposób na kuny zadziała, ale najpierw musisz je rozpoznać

Zanim zdecydujesz się na "wyprowadzenie" kuny z posesji, upewnij się, że na pewno dobrze rozpoznałeś, lub rozpoznałaś to zwierzę. Kuna domowa ma około 50 cm długości, nie licząc ogona, który bywa dosyć długi i puchaty. Jej cechą charakterystyczną jest rozwidlona biała plama na szyi sięgająca aż do przednich łap. W oczy rzuca się też inny atrybut, poznasz ją bowiem po ostrych zębach, silnych odnóżach oraz masywnej głowie. 

Sposób na kuny - humanitarny i bezpieczny trik, który pozwoli im opuścić posesję

Jeśli problem kun w twoim domu, garażu, czy kurniku regularnie się powtarza, warto wydać nieco więcej pieniędzy i zakupić żywołapkę. Ten sposób sprawdzi się też w przypadku innych zwierząt, takich jak np. lis podkradający jajka z kurnika. Żywołapki na kuny to specjalne, metalowe urządzenia, których prosta budowa i solidna, stalowa konstrukcja gwarantują wysoką skuteczność tego rozwiązania. Skomplikowana budowa żywołapki odpowiada za złapanie kuny niemal natychmiast. Ta humanitarna metoda pozwala na bezpieczne przetransportowanie kuny w odległe od naszego domu miejsce, gdzie rozpocznie ono nowe życie. Aby kuny nie wracały - odwieź je minimum 10 km od miejsca zamieszkania.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: