Kwiaty dopasowane do znaku zodiaku. Sprawdź, która roślina jest dla Ciebie stworzona

Uwielbiasz rośliny, ale zawsze masz dylemat, która będzie dla Ciebie najlepsza? Eksperci z Clear It Waste Collection postanowili rozwiać te wątpliwości. Postanowili bowiem sprawdzić, które rośliny domowe najbardziej pasują do danych znaków zodiaku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Każdy znak zodiaku ma dopasowany do siebie kamień, kolor, a jak się okazuje również kwiat. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem roślin, to warto uzupełnić swoją kolekcję o poniższe odmiany.

Byk — Beukarnea wygięta

Roślina ta często określana jest też jako nolina wygięta lub noga słonia. Byki są bardzo cierpliwymi znakami zodiaku, więc nie przeszkadza im fakt, że kwiaty te rosną powoli. Regularna i wytrwała pielęgnacja pozwoli cieszyć się jednak pięknem tej rośliny przez długie lata. 

 

Bliźnięta — Bromelia

Osoby spod tego znaku lubią efektowne rośliny, jednak nie mają za bardzo czasu na ich pielęgnacje. Stąd też świetnym rozwiązaniem będzie bromelia. Doskonale sprawdzi się w domu w miejscu nienarażonym na bezpośrednie nasłonecznienie, a latem może zdobić balkon czy taras. 

 

Rak — Szparag pierzasty 

Raki nie lubią oczywistych rozwiązań, stąd też szparag pierzasty często mylony z paprotką, będzie w ich przypadku strzałem w dziesiątkę. Roślina o charakterystycznych liściach nie wymaga wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Nie lubi zbyt dużej ilości wody, ale nie można dopuścić do przesuszenia podłoża.  

 

Lew — Jukka 

Ten kwiat o egzotycznej urodzie doskonale będzie pasował do stylu Lwów. Ta prosta roślina z nutą nowoczesności jest bardzo odporna. Często określa się ją jako roślinę wiecznie zieloną. Niektóre odmiany mogą osiągać w warunkach domowych nawet do 3 m wysokości. 

 

Panna — Begonia

Panny to perfekcjonistki, które przykładają uwagę do każdego detalu, a jednocześnie lubią wyzwania. Najlepiej będą pasowały do nich begonie. Te delikatne i urokliwe kwiaty. Do odpowiedniego wzrostu potrzebują dużo uwagi — trzeba pamiętać nie tylko o podstawowych czynnościach tj. podlewanie, ale również regularnym nawożeniu i przesadzaniu. 

 

Waga — Skrzydłokwiat 

Osoby spod tego znaku zodiaku starają się w swoim życiu na każdej jego płaszczyźnie zachować harmonię i równowagę. Nie lubią wokół siebie spiętej i nerwowej atmosfery, stąd też uważa się, że najlepszą rośliną w ich przypadku będzie skrzydłokwiat. Ta piękna i łatwa w pielęgnacji roślina słynie bowiem ze swoich właściwości oczyszczających powietrze z substancji toksycznych. 

 

Skorpion — Aspidistra wyniosła

Doskonałym odzwierciedleniem silnych charakterów Skorpionów będzie aspidistra wyniosła. Roślinę tę cechują nie tylko ciemnozielone, wyprostowane liście, ale też przede wszystkim odporność nawet na najtrudniejsze warunki. Tak samo jak Skorpiony, roślina ta poradzi sobie w każdej sytuacji. 

 

Strzelec — Fiołki afrykańskie

Do spontanicznych i spragnionych przygód Strzelców idealnie pasować będą fiołki afrykańskie. Te barwne kwiaty pięknie prezentować się będą również w niewielkich mieszkaniach, dodając wnętrzom przytulnego charakteru. 

 

Koziorożec — Pachira wodna 

Ambitne Koziorożce lubią stawiać sobie wysoko poprzeczkę, choć różnie bywa z wytrwałością w dążeniu do celu. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem pachira wodna lub inaczej drzewko butelkowe. Pędy splecione niczym warkocz, które zdobią błyszczące się liście, mogą osiągać do 2 m wysokości. Szczególnej uwagi potrzebuje latem, gdy wymaga większej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. 

 

Wodnik — Oplątwa

Do Wodników doskonale pasować będą rośliny, które do swojego wzrostu nie potrzebują ziemi, a jedynie... wody. Będzie to zatem oplątwa. To kwiat bez korzeni, który pobiera wodę z powietrza poprzez liście. Można dzięki temu zastosować go w rozmaitych aranżacjach w domu. 

 

Ryby — Grubosz jajowaty

W przypadku Ryb idealne będą grubosze jajowate, czyli drzewka szczęścia. Mają jasną i błyszczącą korę o charakterystycznej fakturze. Drzewka te podobnie jak Ryby wybaczają wiele błędów. Szybko się też regenerują, a więc poradzi sobie z nim nawet początkujący fan ogrodnictwa. 

 

Baran — Kalatea

Barany uwielbiają być w centrum uwagi podobnie jak kalatea. Liście tych kwiatów poruszają się względem słońca. Choć jest to roślina ciepłolubna, to nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia. Warto unikać również do jej podlewania zimnej wody oraz nie stawiać jej w przeciągach.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: