Czyszczenie i pranie tapicerki meblowej. Te sposoby zapewnią nieskazitelny wygląd mebli

Meble utrzymane w idealnym stanie to prawdziwa wizytówka każdego domu. Czyszczenie i pranie tapicerki meblowej wcale nie jest takie trudne i czasochłonne. Zobacz, jak dbać o meble w swoim domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie tapicerki to nie jest coś, z czym trzeba się często mierzyć. Jeśli chcesz utrzymać nieskazitelny wygląd mebli to warto wiedzieć, jak to zrobić. Zobacz, jak wyczyścić tkaniny na różnych przedmiotach szybko i skutecznie, przy użyciu octu, sody oczyszczonej i odkurzacza.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak wyczyścić tapicerkę detergentem do prania i za pomocą octu?

Detergent do prania oraz ocet znajdują się praktycznie w każdym domu. Mogą być one pomocnymi produktami w przypadku czyszczenia tapicerki meblowej. Jak postępować z nimi?

  1. Weź środek do prania tapicerki i letnią wodę. Następnie wystarczy użyć czystej ściereczki z mikrofibry i delikatnie przetrzeć tapicerkę. Pozostaw do wyschnięcia, zanim ponownie usiądziesz na tapicerce lub jej dotkniesz.
  2. Zmieszaj pół szklanki ciepłej wody z taką samą ilością białego octu. Zwilż tym roztworem ściereczkę z mikrofibry i przetrzyj plamy. Następnie zmieszaj łagodny płyn do mycia naczyń z ciepłą wodą i ponownie wytrzyj plamy czystą szmatką. Użyj czystej wody i innej czystej ściereczki, aby spłukać i usunąć wszelkie pozostałości mydła. Pozostaw do wyschnięcia.

Jak czyścić tapicerkę w pralce? Pamiętaj o etykiecie

Jeśli możesz zdjąć pokrowce na tapicerkę, a etykieta informuje, że można ją włożyć do pralki, najpierw odkurz, a następnie wypierz i wykonaj następujące czynności:

  • Postępuj zgodnie z instrukcjami i pamiętaj, że zbyt gorące pranie może doprowadzić do skurczenia się obicia. Oznacza to, że trudno będzie je ponownie założyć na meble. Dlatego w razie wątpliwości wybierz delikatne, chłodne pranie i nie susz w suszarce bębnowej.
  • Gdy pranie dobiegnie końca, delikatnie wyciągnij tkaninę, aby odzyskała kształt. Susz na powietrzu do prawie całkowitego wyschnięcia, a następnie załóż pokrowce na tapicerkę, gdy są jeszcze lekko wilgotne. Pomoże to rozprostować wszelkie pozostałe zagniecenia.

Naturalna metoda czyszczenia tapicerki za pomocą sody oczyszczonej

Czyszczenie tapicerki sodą oczyszczoną to świetny sposób na odkażenie krzesła, sofy, foteli samochodowych i nie tylko. Dodatkowo może pomóc w usuwaniu zapachów. Tapicerka jest jednym z głównych sprawców wchłaniania, a następnie wydzielania domowych zapachów.

  • Dlatego raz na kilka miesięcy posyp sofę lub fotel sodą oczyszczoną i pozostaw ją na co najmniej 15 minut.
  • Możesz lekko zwilżyć tapicerkę spryskaną wodą, aby soda przywarła do pionowych powierzchni.
  • Następnie odkurz tapicerkę i wyczyść ją, stosując jedną z powyższych metod.
  • Jeśli zapach nadal się utrzymuje, powtórz czynność.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: