Najdroższe na świecie psy domowe. Jak długo żyją i ile kosztują?

Psy są jednymi z najcenniejszych rzeczy w życiu wielu osób. Kochamy je całym sercem i obdarzamy je miłością. Zobacz, ile kosztują i jak długo mogą żyć najdroższe psy domowe na świecie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Robimy wiele dla szczeniaków i codziennie wydajemy mnóstwo pieniędzy. Choć niektóre ceny mogą być wyższe u hodowców niż w schroniskach dla zwierząt. Psy czystej krwi kosztują pięć razy więcej niż kundle lub psy mieszane. Oto zestawienie najdroższych psów domowych na świecie.

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Dorota GardiasGardias jak "dziewczyna Jamesa Bonda" w sukience za ponad 1,5 tys. zł

Najdroższa rasa psów, czyli Samoyed - ok. 62 tysiące złotych

Na pierwszym miejscu najdroższych psów na świecie znajduje się Samoyed pochodzący z Syberii. Ta rzadka rasa znana jest z życzliwości, miłości i chęci przypodobania się, a także z uśmiechniętych twarzy. Ten najdroższy pies świata ma silny zmysł do ucieczek i włóczenia się na wiele kilometrów. Są to również psy błyskotliwe, towarzyskie i psotne, które zawsze domagają się uwagi, dzięki czemu doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi. Chociaż psy te są rzadkie, to jednak jak żaden inny pies generują wysokie rachunki za leczenie u weterynarza. Żyją od 12 do 14 lat.

psy domowepsy domowe bruev/istock.com

Druga najdroższa rasa psów, czyli Löwchen - ok. 53 tysiące złotych

Löwchen jest popularny wśród Europejczyków od ponad 500 lat, ponieważ pochodzi z Francji. W 1973 r. był najrzadszym psem na świecie, kiedy pozostało ich tylko 65. Obecnie na całym świecie rejestruje się tylko 300 psów rocznie. Löwchen jest również jednym z najbardziej otwartych psów na świecie. Jest bardzo aktywny i chętny do zabawy, co czyni go idealnym psem dla rodziny i dzieci. Potrzebują jednak stałej uwagi człowieka, nie są szczęśliwe, gdy pozostają same przez dłuższy czas. Löwcheny żyją od 13 do 15 lat.

psy domowepsy domowe volofin / Getty Images/iStockphoto

Najdroższa rasa psów, czyli Chow Chow - ok. 48 tysięcy złotych

Chow Chow pochodzi z północnych Chin i jest jedną z najstarszych i najrzadszych ras na świecie. Sam pies jest drogi w zakupie, ale na tym koszty posiadania Chow Chow się nie kończą. Wymagają one przyzwoitej ilości regularnego ruchu, np. czterech lub więcej spacerów dziennie. Rasa ta jest również z natury uparta, co może mieć wpływ na zdolność do szkolenia i potencjalnie utrudniać relacje. Oczekiwana długość życia wynosi 8-12 lat, ale może się wydłużyć przy odpowiedniej opiece.

psy domowepsy domowe Thais Almeida / Getty Images/iStockphoto

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: