W ilu stopniach prać pościel, aby służyła latami? Wszystko zależy od materiału, z którego ją uszyto

W naszych domach znajdziemy wiele kompletów pościeli. Nie zawsze uszyte są z takiego samego materiału. Na rynku dostępne są takie z satyny, flaneli, kory i nie tylko. Jednak w ilu stopniach prać pościel, aby służyła latami? Wytłumaczymy dziś jaka temperatura służy konkretnym modelom.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Latem w naszych domach stawiamy na pościel lekką i przewiewną, na przykład z lnu czy satyny. Zimą natomiast lubimy zainwestować w ciepłą wełnę lub flanelę. Z tego powodu w naszych szafach znajdują się zestawy uszyte z różnych materiałów. Warto wiedzieć, w jakich temperaturach powinno się je prać, aby ich nie zniszczyć, a jednocześnie były higienicznie czyste.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Małgorzata KożuchowskaTa fryzura Kożuchowskiej odejmuje lat i dodaje blasku! Jest "mega"

W ilu stopniach prać pościel z satyny i bawełny?

Najczęściej w sklepach możemy kupić pościel wykonana z satyny. Jeżeli ty również posiadasz taki zestaw w domu przed jej praniem, musisz wiedzieć o kilku zapasach:

  • Pościel z satyny bawełnianej powinno się ją prać w pralce w temperaturze ok. 40-60 stopni.
  • Zawsze przed praniem sprawdź, jakie są zalecenia producenta, ponieważ mogą być one różne.
  • Kontroluj, w czym pierzesz pościel i unikaj używania wybielaczy.

Jednym z dużych plusów takiego zestawu jest to, że nie trzeba go prasować. Aby uzyskać ładną, niepogniecioną pościel po praniu w tym wypadku całkowicie zrezygnuj z procesu odwirowywania, a pościel rozwieś do wyschnięcia jeszcze lekko wilgotną.

W ilu stopniach prac pościel flanelową? Pamiętaj o tym jednym dodatku, aby cieszyć się jej miękkością

Miękka flanela jest nie tylko bardzo przyjemna w dotyku, ale także idealnie sprawdza się zimą, zapewniając nam komfort termiczny. Jeśli chcesz, aby twój zestaw z tego materiału na długo pozostał miękki, zacznij stosować płyn do płukania, a podczas prania stosuj temperaturę 40 stopni. Dodatkowo zalecane są delikatne detergenty piorące, które nie wpłyną na intensywność koloru tkaniny.

Czym wyczyścić żelazko, aby lśniło jak nowe? Znamy skuteczne sposoby na przypalony brudCzym wyczyścić żelazko, aby lśniło jak nowe? Znamy skuteczne sposoby

Pościel z kory jest jedną z popularniejszych. W ilu stopniach należy ją prać?

Kora to tkanina wykonana z bawełny. Od klasycznej tkaniny bawełnianej wykorzystywanej do produkcji pościeli odróżnia ją charakterystyczna falowana faktura, dzięki której materiał zyskuje interesujący wygląd. W przypadku pościeli z tego materiału temperatura prania wynosić powinna od 40 do 60. Jeżeli pralka ma program do prania bawełny, będzie to najlepszy wybór. Warto także przed włożeniem jej do bębna dokładnie sprawdzić skład materiału i zalecenia producenta, gdyż może okazać się, że w tkaninie jest domieszka włókien syntetycznych, które wymagają ustawienia niższej temperatury prania. Jednak przed zakupem radzimy sprawdzać skład materiału, z którego uszyto pościel, ponieważ zastosowane domieszki mogą mieć wpływ na zmianę właściwości materiału, np. będzie on, gorzej przepuszczał powietrze.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: