Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie. Efekt tego genialnego triku na pewno cię zaskoczy

W każdej kuchni bez problemu znajdziemy liść laurowy. Najczęściej używany jest do gotowania, lecz ma też inne ciekawsze i mało znane zastosowanie. Bez obaw wrzuć go do bębna twojej pralki jeżeli twoje ubrania się zabarwiły. Efekt może cię zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapewne nie jednej z nas zdarzyło się wyciągnąć z prania przebarwioną rzecz. Niestety, aby ubranie odzyskało swój dawny kolor, często musimy sięgać po chemiczne substancje. Jednak okazuje się, że w naszej kuchni jest jedna rzecz, która może nam w tym pomóc w naturalny sposób.

Zobacz wideo Domowe sposoby na przeziębienie

Waldemar Obłoza Pamiętacie Kurskiego z "Miodowych lat"? Waldemar Obłoza ma już 63 lata

Liść laurowy ma swoje zastosowanie nie tylko w kuchni

Liść laurowy znany jest wszystkim z zastosowania kulinarnego. Dodajemy go do zup sosów czy marynat. Jednak te niepozorne liście możemy użyć też podczas np. prania. Jest to wręcz idealne rozwiązanie, które znały już nasze babcie i mamy na zabarwione ubrania.

Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie

Jeżeli zdarzyło się nam zafarbować podczas prania jakieś ubranie, nie musimy od razu sięgać po chemiczne specyfiki typu wybielacz. W uratowaniu zafarbowanych ubrań pomogą nam liście laurowe. Jak wykorzystać ten trik? Wystarczy wrzucić bezpośrednio do pralki kilka tych niepozornych listków wcześniej umieszczonych np. w woreczku na bieliznę i nastawić zafarbowane pranie.

T-shirt damski Markowe bluzki damskie. Wyprzedaż modeli od Tommy Hilfiger i Guess

Mocno zabarwione ubrania uratujesz wywarem z liścia laurowego

Jeżeli kolor odzieży jest zbyt mocno zmieniony, intensywniejsze działanie zapewni nam wywar z liści laurowych. Aby go przygotować potrzebne będą:

  • garść liści laurowych
  • garnek 
  • litr wody

Włożyć do garnka liście laurowe, zalej wodą i zagotuj. Następnie odstaw na 15 minut do lekkiego przestygnięcia. Po upływie tego czasu wrzucić do wywaru zafarbowane ubrania i pozostawić na kilka godzin. Na koniec wystarczy wyprać ponownie wybrane elementy garderoby w pralce.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: