Jak wyczyścić białe trampki? Te produkty za mniej niż 3 zł pozwolą przywrócić idealny stan butów

Białe buty są stylowe i jasne, kiedy są nowe i czyste. Łatwo jednak mogą się zabrudzić od normalnego użytkowania. Aby buty wyglądały ładnie i schludnie, musisz je często czyścić. Zobacz, jak wyczyścić białe trampki i inne obuwie przy pomocy płynu do naczyń czy sody oczyszczonej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Buty najlepiej czyścić ręcznie, aby zachować dobry stan materiału. Możesz też wypróbować różne środki czyszczące, takie jak woda z płynem do naczyń czy soda oczyszczona. Po wyczyszczeniu buty znów będą wyglądać świeżo. Jak wyczyścić białe trampki i inne obuwie?

Zobacz wideo Minimalistyczna stylizacja z oxfordami

Jak wyczyścić białe trampki? Sięgnij po sodę oczyszczoną i ocet

Soda oczyszczona sprawdza się najlepiej, gdy próbujesz wyczyścić buty z płótna, siatki lub tkaniny. Wymieszaj sodę oczyszczoną, ocet i ciepłą wodę, aby uzyskać pastę (1 łyżkę stołową gorącej wody, 1 łyżkę stołową białego octu i 1 łyżkę stołową sody oczyszczonej). Kontynuuj mieszanie roztworu, aż utworzy się gęsta pasta.

  1. Rozprowadź pastę z sodą oczyszczoną w butach za pomocą szczoteczki do zębów. Zanurz główkę szczoteczki w paście i wcieraj ją w materiał butów. Delikatnie dociskaj włosie szczoteczki, aby materiał wchłonął pastę. Pokryj wszystkie zewnętrzne powierzchnie butów pastą z sody oczyszczonej.
  2. Pozostaw pastę na butach do wyschnięcia na 3-4 godziny. Ustaw buty w bezpośrednim świetle słonecznym, aby pasta mogła wyschnąć lub stwardnieć. Pozostaw je na zewnątrz do czasu, aż wyschniętą pastę będzie można zdrapać paznokciem.
  3. Uderzaj podeszwami butów o siebie na zewnątrz, aby pasta rozpadła się i spadła na ziemię. Jeśli pozostaną jakieś kawałki zaschniętej pasty, zeskrob je suchą szczoteczką do zębów, aż buty znów będą czyste.

Jak wyczyścić białe obuwie? Szorowanie butów wodą z płynem do naczyń

Mydło i woda działają najlepiej na wszystkie rodzaje butów, w tym na białą skórę. Czyść buty wieczorem, aby mogły wyschnąć przez noc. Zmieszaj mydło do naczyń z 240 ml ciepłej wody. Do czyszczenia butów nada się każdy płyn do mycia naczyń. Użyj ok. 1 łyżeczki produktu. Wymieszaj roztwór czyszczący szczoteczką do zębów, tak aby był równomierny.

  1. Wyczyść podeszwy i elementy gumowe za pomocą gumki do ścierania. Zanurz gumkę w wodzie z płynem do naczyń i wyciśnij ją. Przetrzyj krótkimi ruchami tam i z powrotem wzdłuż części butów wykonanych ze skóry, gumy lub plastiku.
  2. Wyszoruj plamy szczoteczką do zębów o sztywnym włosiu. Zanurz główkę szczoteczki w wodzie, aby włosie było mokre. Użyj lekkiego nacisku, aby wprowadzić roztwór czyszczący w materiał buta.
  3. Wytrzyj nadmiar wody ręcznikiem. Użyj ściereczki lub papierowego ręcznika, aby wytrzeć wodę z mydłem i brud z buta.
  4. Pozwól butom wyschnąć na powietrzu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: