Oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki i dla chłopca. Te propozycje będą pamiątką na lata

Przyjęcie po raz pierwszy Eucharystii jest dla dzieci bardzo ważnym przeżyciem. Warto zatem zadbać o mądre prezenty na komunię, które nie tylko sprawią dziecku radość, ale będą też dla nich wspomnieniem tego dnia. Jeśli więc zastanawiacie się, co wybrać na prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej bądź co dziadkowie mogą wręczyć z tej okazji wnuczkowi, to nasze propozycje będą strzałem w dziesiątkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na komunię chrześniaka, wnuczki, siostrzenicy, a może bratanka, te pomysły na prezent będą idealnym rozwiązaniem. Upominek wręczony w dniu I komunii świętej ma bowiem stanowić dla dziecka pamiątkę na lata. Warto zatem zadbać, aby był on przemyślany i oryginalny. 

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki 2022? Najlepsze pomysły na komunijny upominek

Decydując się na prezent komunijny dla dziewczynki, warto zastanowić się, czy jest on dopasowany do zainteresowań obdarowanej lub, czy będzie stanowił dla niej pamiątkę na dłuższy czas. Jeśli nie mamy zatem pewności co do zainteresowań dziecka, to polecamy: 

  • biżuterię z dedykacją — wiele marek w swojej ofercie ma przygotowaną specjalną biżuterię na ten dzień. Wybierając biżuterię jako prezent na komunię, nie musimy ograniczać się zatem do białego zegarka czy złotych kolczyków. Doskonałym pomysłem będą wisiorki lub bransoletki z personalizowaną zawieszką aniołka,
  • wieczną różę w szkle — ta oryginalna pamiątka będzie świetnym zastępstwem dla tradycyjnych kwiatów, które już po kilku dniach niestety lądują w koszu. Niektóre sklepy w swojej ofercie posiadają wieczne róże z lampkami, dzięki czemu może to być upominek nie tylko efektowny, ale również praktyczny.

Oryginalny prezent na komunię dla chłopca 2022. Taki podarunek z pewnością sprawi radość

Wśród najbardziej tradycyjnych komunijnych prezentów dla chłopca większość z nas prawdopodobnie wymieniłaby medalik lub rower. Wybierając upominek, polecamy uwzględnić również: 

  • zegarek — mowa tutaj nie o klasycznym, białym zegarku czy takim na srebrnej bransolecie. Choć na pewno są one bardzo efektowne, to chłopca w tym wieku bardziej ucieszy model sportowy. Dodatkowe funkcje tj. wodoodporność czy wbudowany kompas będą dodatkowym atutem. Chcąc z niego uczynić wyjątkową pamiątkę komunijną, możemy go spersonalizować, umieszczając z tyłu dedykację,
  • grawerowaną pamiątkę z miejscem na zdjęcie — to doskonała alternatywa dla tradycyjnej kartki z życzeniami, która będzie nawet po wielu latach wyglądała równie efektownie. Takie oryginalne ramki dostępne są w wersji metalowej (pozłacane lub posrebrzane) bądź jako szklane statuetki.  

Można również postawić na praktyczny upominek. Oryginalne prezenty na komunię dla dziewczynki i chłopca 

Warto pamiętać, że komunia powinna być ważnym dniem dla dzieci nie tylko ze względu na prezenty. W takim przypadku można postawić na praktyczny upominek, nawiązujący swoim charakterem do uroczystości: 

  • biblijna gra planszowa — tego rodzaju plaszówki polegają zazwyczaj na tym, aby połączyć odpowiednio obrazki ze słowami. Oczywiście karty nawiązują do Ewangelii. Wygrywa osoba, która najszybciej dotrze do mety, a więc zbierze najwięcej poprawnych odpowiedzi, 
  • ilustrowana Biblia personalizowana — czytanie, ale też przede wszystkim zrozumienie Ewangelii będzie dla dzieci z pewnością łatwiejsze, jeśli zostanie odpowiednio zobrazowane. Dobrym pomysłem będzie więc Biblia, w której dziecko znajdzie grafiki, komentarze oraz objaśnienia. Wszystko to w kolorowej i przystępnej stylistyce dla najmłodszych.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: