Wcierka do włosów na porost. Domowe sposoby na zdrowe i gęste pasma

Przyczyny wypadania włosów są różne. Od leków, przez zaburzenia hormonalne, po rodzaj stosowanej diety i stres w pracy. Rozwiązaniem problemów z włosami może być stosowanie naturalnych metod, ponieważ nie powodują one żadnych skutków ubocznych. Na szczęście istnieje wiele znanych i zaufanych środków, które można wykorzystać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piękne, gęste i zdrowe pasma włosów to wizytówka wielu kobiet. Warto jest więc zadbać o ich kondycję, a także o skórę głowy. Zamiast drogich, pełnych chemii produktów do włosów postaw na naturalne środki zaradcze. Nie ma nic lepszego niż korzystanie z tego, co natura ma do zaoferowania. Naturalne produkty również mogą dostarczyć włosom i skórze głowy odpowiedniej pielęgnacji, dzięki czemu pobudzimy ich wzrost i poprawimy ich wygląd.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Wcierka do włosów z octu jabłkowego. Przyśpiesz ich wzrost

Ocet delikatnie oczyszcza skórę głowy i utrzymuje równowagę pH włosów, przyspieszając ich wzrost. Rozcieńcz roztwór, mieszając 75 ml octu w jednym litrze wody. Aby zastosować ten roztwór, użyj go podczas płukania po umyciu włosów. W ten sposób nadasz włosom połysk i przyspieszysz ich wzrost

Zrób własną maseczkę z jajek. Odżyw włosy i skórę głowy

Ten domowy sposób zapewni szybki i naturalny wzrost włosów. Jajka zawierają duże ilości protein, które pomagają w tworzeniu się nowych włosów. Są również bogate w siarkę, cynk, żelazo, selen, fosfor i jod.

  1. Aby wykonać maseczkę z jajka, oddziel jedno białko w misce i dodaj jedną łyżeczkę oliwy z oliwek oraz miód.
  2. Zrób z tego pastę i nałóż ją na włosy i skórę głowy na około 20 minut.
  3. Następnie spłucz chłodną wodą i szamponem. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: