Zmieniać nazwisko po ślubie, czy nie? Ta para młoda postanowiła zdać się na los. Zaskakujące nagranie hitem sieci

Zmieniać nazwisko po ślubie, czy nie? Przed tym dylematem staje wiele panien - a od pewnego czasu również panów - młodych. Ta para zdecydowała się powierzyć tę decyzję losowi, a nagranie z ich ślubu stało się już hitem sieci.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Przez dekady ślub dla kobiety był równoznaczny ze zmianą nazwiska. Dzisiaj jednak rezygnacja ze swojego nazwiska rodowego nie jest dla kobiet już tak oczywista i coraz więcej z nich decyduje się przy nim pozostać nawet po zamążpójściu. Co więcej, coraz popularniejsze stało się także przyjmowanie nazwiska rodowego kobiety przez mężczyznę. Jedna z par młodych, okazała się być otwarta na obie te opcje, zdając się w tej kwestii na... los.

Zobacz wideo

Para młoda rzuciła monetą. Nagranie hitem sieci

Nagraniem z wyjątkowego ślubu obiegło media społecznościowe, błyskawicznie stając się hitem internetu. Podzieliła się nim przyjaciółka młodej pary, zachwycona ich pomysłem. Jak bowiem widzimy na materiale, młodzi zdecydowali się rzucić monetą, pozwalając losowi zdecydować, które nazwisko powinni przyjąć. Los okazał się jednak sprzyjać tradycji i to właśnie nazwisko pana młodego wygrało losowanie.

Jak wyjaśniła para w rozmowie z portalem Insider, to Pearl zaproponowała takie rozwiązanie, po tym, jak usłyszała o podobnym pomyśle w jednym z podcastów. - Pomyślałam, że to naprawdę zabawne - wspomina.

Wideo z ich ślubu obejrzano już 2 mln razy, a internauci nie kryją rozbawienia pomysłem pary.

Genialne
Brawo za dystans
Mój mąż przyjął moje nazwisko. Czasy nareszcie się zmieniają
Szczerze najlepszy pomysł, jaki kiedykolwiek widziałem

- pisali zachwyceni internauci, ciesząc się, że wielowiekowa tradycja ulega zmianie, a ludzie stają się bardziej otwarci na inne rozwiązania.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: