Domowy sposób na mszyce jest banalny i kosztuje grosze! Zgnieć ten produkt, aby uratować rośliny

Domowe sposoby na mszyce mogą być w pełni naturalne, banalne i tanie! Prezentujemy jeden z nich, który jest skuteczny i żyjesz do niego produktu, który zazwyczaj masz w kuchni. Dzięki temu twoje rośliny będą mogły być całkowicie bezpieczne i zachować piękny wygląd.

Mszyce to owady, które niestety żerują na roślinach wyrządzając szkody. Nie tylko opóźniają, lub wstrzymują wzrost roślin, ale też powodują pleśń i ogólne pogorszenie się ich kondycji. Atakują zarówno kwiaty, jak i warzywa czy owoce. W szczególności skupiają się na liściach i łodygach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Domowy sposób na mszyce będzie niezbędny, gdy tylko je rozpoznasz

Jak rozpoznać, że mszyce zaatakowały roślinę? Przede wszystkim zobaczysz na łodydze lub liściach lepki nalot. Przyczynia się on do tego, że rośliny pleśnieją. Warto wiedzieć, że mszyce to małe owady, o miękkim i delikatnym ciele i błoniastych skrzydłach. Należą do owadów, które przechodzą przeobrażenie niezupełne. Mszyce różnią się od siebie, na całym świecie występuje ok. 3 tysięcy gatunków. I potrafią osiągnąć rozmiar od 2 do 5 mm. Powodują też m.in. że roślina nie chce rosnąć.

Jak pozbyć się mszyc domowymi sposobami? Zacznij od najprostszego

Do wielu domowych "awarii" używamy sody. Pomaga przepchać rury, odkamienić zlew, czy wyczyścić srebro. Jeśli chcesz z jej pomocą pokonać mszyce - stwórz mieszankę: 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej na 1 litr ciepłej wody - można dodać 1/3 łyżeczki oleju. Wstrząśnij i rozpyl na rośliny, które zaatakowały.

Domowy sposób na mszyce z użyciem czosnku! Jest banalny i działa

Czosnek zwalcza bakterie, ale i mszyce! Wystarczy, że dokładnie rozgnieciesz kilka ząbków. Po zrobieniu tego, zalej czosnek szklanką wody i wlej do spryskiwacza. Odczekaj aż woda przejmie aromat i ostrość czosnku, a następnie rozpyl w miejscu osadzenia mszyc. Za kilka dni znikną!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: