Jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Te skuteczne metody sprawią, że nie zobaczysz ich już ponownie

Problem wciąż pojawiających się w domu i w ogrodzie mrówek co roku wraca jak bumerang zwłaszcza w okresie wiosennym. Te małe stworzenia są bardzo uciążliwe i często bardzo ciężko się ich pozbyć. Oto kilka sprytnych domowych trików jak pozbyć się ich na dobre z domu i ogrodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Problem pojawiających się w domach mrówek jest szczególnie duży na wsiach i małych miasteczkach. Owadów tych jest tam naprawdę sporo, a domy są idealną okazją na wyżerkę. Aby się przed nimi chronić, można kupić mocne chemiczne specyfiki dostępne w sklepach, ale lepszym rozwiązaniem są sprawdzone domów sposoby. Jest ich kilka, ale te dziś wymienione pozbędą się ich na długo.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Co na mrówki w domu? Ta metoda jest szybka

Jeżeli mrówki pojawiają się w naszym domu, jednym ze skuteczniejszych metod ich szybkiego pozbycia się będzie ocet. Stwórz roztwór octu i wody w proporcji 50/50 w butelce np. po starym płynie do szyb. Rozpyl go bezpośrednio na mrówki, w ten sposób zostaną szybko zabite. Następnie wytrzyj mrówki wilgotnym ręcznikiem papierowym i wyrzuć je. Możesz także użyć octu i wody jako środka odstraszającego. Rozpyl go wokół parapetów, drzwi i innych miejsc, w których widzisz mrówki wchodzące do środka.

Domowe sposoby na mrówki pomogą pozbyć się ich na długo

Jeżeli mamy trochę więcej czasu i cierpliwości to najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tych owadów jest odnalezienie ich gniazda i zalanie go wrzątkiem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie go zlokalizować, z pomocą przychodzi jeden skuteczny trik. Wystarczy, rozsypać ryż w miejscach, w których zadomowiły się owady. Mrówki zaniosą te ziarna do mrowiska. Z czasem ryż ten zacznie fermentować i pokryje się pleśnią, która jest dla mrówek wysoce toksyczna. Sposób ten wymaga czasu, ale przynosi długofalowe efekty w postaci pozbycia się gniazda.

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Warto zadbać o odpowiednie rośliny

Czym odstraszyć mrówki z naszego ogrodu? Robotnice nie lubią zapachu: tymianku, piołunu, wrotyczu, lawendy, mięty, liści pomidorów, czosnku i pietruszki. Warto o tym pomyśleć wcześniej i obsadzić nimi ogród, lub taras. Jeżeli potrafimy, to można też stworzyć mrówkom barierę do pokonania. Zdecydowanie trudniej będzie im się przedostać, jeżeli zakleimy otwory wokół rur i uszczelnimy spękane mury.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: