"Mrożone włosy" są hitem 2022 roku! Jak wyglądają i jak je wykonać? Sprawdź, czy pasują do ciebie

Hair Frosting, czyli "mrożone włosy" to nowa technika koloryzacji, która już oddala w zapomnienie klasyczny baleyage. Wiemy, na czym polega i do jakiej urody pasuje.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zastanawiasz się jaka koloryzacja będzie hitem 2022 roku? Okazuje się, że już możemy mieć jednego faworyta w tym rankingu. Mrożone włosy to fryzura, która zaczyna stawać się coraz popularniejsza. Komu pasuje i jak ją wykonać? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Wersow odświeżyła swoją fryzurę

Czym są „mrożone włosy", czyli Hair Frosting?

Fryzura "Hair Frosting" to najnowsza technika farbowania włosów. Na czym polega? Poszczególne pasma poddawane są rozjaśnianiu chłodnym odcieniem blond od nasady aż po końce, przy jednoczesnym pozostawieniu sąsiednich, ciemniejszych włosów nietkniętych. W efekcie powstaje wielowymiarowy, niezwykły kontrast kolorystyczny.

 

Czym różni się "mrożenie włosów" od popularnego balayage’u?

Jeżeli zastanawiacie się, czym ta najnowsza technika różni się od klasycznego balayage’u, wyjaśniła to dla serwisu Papilot stylista Stuart Marsh, z salonu Taylor London:

W tej technice chłodne odcienie blondu kontrastują z ciemniejszym, naturalnym kolorem. W przypadku balayage’u używane są cieplejsze tony. Efekt "frosted hair" jest łatwiejszy do utrzymania i został opracowany tak, aby dopasowywał się do naturalnego koloru włosów.

Komu pasuje popularne „mrożenie włosów"?

Ta najnowsza koloryzacja idealna jest dla naturalnych ciemnych blondynek. Dzięki "mrożonym włosom" uzyskacie efekt pojaśnienia, ale nie będziecie musiały często farbować włosów. "Hair frosting" świetnie sprawdza się zarówno na włosach do ramion, jak i na dłuższych pasmach. Tym drugim dodaje sporo lekkości.

 

Skąd wzięła się nazwa "mrożone włosy"?

Fryzura Hair Frosting, czyli tzw. "mrożone włosy" odnosi się do włosów, które są rozjaśnione i delikatnie opadają na ciemniejsze pasma, przypominając szron osadzający się na drzewach. Chodzi o to, by stworzyć śnieżny, matowy wygląd włosów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: