Tego nie można robić na balkonie. Sprawdź, za co grozi mandat. Dla wielu jest to zaskakujące

Balkon to wyjątkowe miejsce na planie każdego domu czy mieszkania. Właśnie na nim możemy napić się np. porannej kawy czy złapać odrobinę oddechu. Dla wielu jest to forma relaksu, chociaż jej namiastka. Jednak żyjąc we wspólnocie należy pamiętać o kilku zasadach i je przestrzegać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele z nas uwielbia spędzać czas na balkonie. Nie każdy posiada kawałek ogródka czy działki, więc ten z powodzeniem może chociaż w pewnym stopniu to rekompensować. O czym należy pamiętać, by się nie zapomnieć i nie dostać mandatu?

Zobacz wideo Dr Sutkowski: Ochrona zdrowia zamiast majówki będzie miała dyżuring albo balkoning

Przestrzeganie zasad wspólnoty. Niektórych rzeczy nie można robić na balkonie

Posiadanie balkonu to dla wielu norma, dla innych zaś wyjątkowy komfort. Życie we wspólnocie mieszkaniowej zobowiązuje nas do przestrzegania określonych norm i zasad. Przestrzeganie ich to gwarancja spokoju i relaksu, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, o jakie konkretnie kwestie użytkowania balkonu chodzi. Wiele nadużyć może skończyć się otrzymaniem mandatu czy kary.

Tego nie można robić na balkonie. O czym należy pamiętać?

Istnieje wiele form aktywności i nie tylko spędzania czasu na balkonie. Jakie czynności i gospodarowanie balkonem jest zabronione?

  • Urządzanie grilla jest na balkonie zabronione. Chodzi o niewłaściwe korzystanie z grilla i możliwość tym samym powstania zagrożenia pożarowego. Podlega to karze aresztu, grzywny lub nagany.
  • Pobywanie się śmieci przez balkon również jest zabronione. Grozi za to mandat w wysokości 200 złotych.
  • Również trzepanie dywanów może być czynnością zakazaną. Chodzi o wystawianie lub wywieszanie ciężkich przedmiotów. Kara za takie zachowanie to nawet 500 zł.
  • Palenie papierosów na balkonach również może wchodzić w zakres zakazów w regulaminie wewnętrznym wspólnoty. 
  • Kwiaty na balkonie również nie są mile widziane. Kwestia tyczy się wywieszania ciężkich elementów. Kiedy źle zabezpieczona donica spadnie i uszkodzi np. samochód to możemy być odpowiedzialni za zniszczenie mienia.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: