Jak często myć włosy? Fakty i mity na ten temat. Niektóre z nich są dawno nieaktualne

W momencie gdy zaczynamy mieć uciążliwy problem ze wciąż przetłuszczającymi się włosami albo takimi, które się przesuszają, szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy. Podejrzenia padają na pielęgnację naszych pasm. Najczęściej zadawanym wtedy pytaniem jest to jak często myć włosy? Na temat ten powstało wiele mitów. Przedstawimy dziś, co jest prawdą, a co już przestarzałą wiedzą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tak jak przy klasycznej pielęgnacji tak i przy myciu włosów potrzeby są różne. Wszystko zależy od tego, jakie wymagania mają nasze pasma. Zadając to pytanie wśród koleżanek, możemy usłyszeć różne odpowiedzi, ponieważ każda z nich ma inną skórę głowy i włosy. Ale gdzie tkwi prawda? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Częste mycie włosów sprzyja przetłuszczaniu mit czy prawda?

Wiele osób uważa, że codzienne mycie włosów sprzyja ich przetłuszczaniu nawet w sytuacjach gdy nie miały do tego wcześniej tendencji. Czy to prawda? Ten fakt zdaje się tracić na aktualności w dobie zaawansowanych formuł kosmetyków do pielęgnacji. Jeśli codzienne mycie włosów jest waszym rytuałem, wystarczy zwrócić uwagę na rodzaj szamponu, którego używacie. Wybierajcie te delikatne, które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji.

Jak często myć włosy? Częstotliwość ta zależy od stanu naszej głowy i pasm

Na rzadsze mycie włosów powinny postawić osoby, które mają suchą skórę głowy. W takiej sytuacji włosy powinno myć się co dwa, trzy dni, aby jej dodatkowo nie przesuszać i nie podrażniać mocnymi szamponami. Dbanie o skórę głowy jest więc kluczowe w codziennej pielęgnacji, bo skóra jest fizjologicznie bardzo wrażliwa i źle toleruje substancje myjące zawarte w szamponach. Należy myć włosy odpowiednimi kosmetykami np. z wyciągiem z piwonii, takich dla wrażliwej czy podrażnionej skóry głowy, który nie zawiera parabenów i innych drażniących substancji. Wybierzcie ten, który ma łagodną bazę myjącą o fizjologicznym pH. Skóra głowy dzięki, temu odzyska naturalną równowagę. Co najważniejsze w każdej sytuacji szampon dobieramy do skóry głowy, a nie do rodzaju włosów!

Co gdy włosy szybko się przetłuszczają?

Przy problemach z tłustą skórą głowy warto, myć włosy często. Niestety duża warstwa sebum powoduje zaczopowywanie mieszków, co utrudnia wzrost nowych włosów i może być przyczyną nadmiernego ich wypadania. Natomiast osoby borykające się z łojotokiem, czyli wyjątkowo silną produkcją sebum przez gruczoły łojowe, powinny myć włosy codziennie specjalnym, leczniczym szamponami, aby przeciwdziałać rozwojowi szkodliwych bakterii.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: