Kolory dopasowane do znaków zodiaku. Te barwy najlepiej oddają ich charakter

Według astrologii każdy znak zodiaku ma przyporządkowaną do siebie barwę. Te kolory nie tylko podkreślają cechy charakteru, ale też oddziałują na nastrój. Mogą poprawiać nasze samopoczucie i dodawać energii. Sprawdź, który kolor pasuje do Ciebie najlepiej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Horoskop na kwiecień - rak

Data urodzenia może wiele zdradzić nie tylko na temat naszego charakteru. Według astrologii jest ona też powiązana z różnego rodzaju symbolami. Znaki zodiaku mają przypisane do siebie rośliny, żywioły, a także barwy. Dowiedz się, jaki kolor najlepiej do Ciebie pasuje. 

Bliźnięta — żółty

Kolor ten najlepiej oddaje pozytywne nastawienie do życia, jakim na co dzień cechują się Bliźnięta i starają się zarażać innych. Ten wesoły kolor zdecydowanie przynosi im szczęście, a jednocześnie pobudza do kreatywności. 

Rak — biały

Raki są bardzo wrażliwe i doświadczają świat przez pryzmat emocji. Bijąca od nich empatia przyciąga do nich innych. Właśnie dlatego kolor biały symbolizujący subtelności i niewinności będzie pasował do nich idealnie. 

Lew — pomarańczowy

Lubią zwracać na siebie uwagę, choć nie muszą się specjalnie wysilać, aby to zrobić. Przyciągają wzrok innych, dzięki swojej charyzmie i odwadze. Pomarańczowy doda im jeszcze więcej siły oraz motywacji do działania. 

Panna — brązowy

Osoby spod tego znaku zodiaku muszą mieć w życiu wszystko dokładnie zaplanowane, ale w sytuacjach kryzysowych potrafią zachować zimną krew. Nic w tym dziwnego, gdyż ich żywiołem jest ziemia. To właśnie dlatego brązowy najlepiej oddaje ich opanowany i konsekwentny charakter. 

Waga — różowy

W ich towarzystwie wszyscy czują się dobrze. Jest to zasługa ich pozytywnego nastawienia do otoczenia. Z pewnością potęguje go jeszcze bardziej kolor różowy. Ta subtelna i delikatna barwa doskonale odzwierciedla ich usposobienie. 

Skorpion — czarny

Skorpiony postrzegane są jako najwredniejsze znaki zodiaku ze względu na swój pamiętliwy i wybuchowy charakter. Nie dziwi zatem, że dopasowany został do nich kolor czarny. Najlepiej oddaje również ich nieco tajemniczą naturę. 

Strzelec — fioletowy

Strzelce są żądne nowych przygód oraz otwarte na nieznane. Ich życie jest pełne pasji i wciąż starają się wyznaczać sobie nowe ścieżki. Motywującym dla tych znaków zodiaku będzie wobec tego kolor fioletowy, czyli barwa obfitości, ale i duchowości. 

Koziorożec — szary

Koziorożce są praktyczne i rzadko pozwalają sobie na spontaniczność. Mają rozsądne oraz poważne podejście do życia, jak niektórzy uważają czasami aż nadto. Odcienie szarości najbardziej pasować będą zatem do ich osobowości. 

Wodnik — niebieski

Ten kolor z jednej strony uspokaja Wodniki i wprowadza do ich życia równowagę, z drugiej zaś zachęca do eksperymentowania i pozytywnych zmian. Jest bowiem tak samo nieszablonowy, jak osoby spod tego znaku zodiaku. 

Ryby — jasnozielony

Ryby są emocjonalne i nie mają problemu, aby głośno mówić o swoich uczuciach. Ważny jest dla natomiast wewnętrzny spokój, a w życiu starają się unikać konfliktów. Jasnozielony, który jest jednym z odcieni oceanów, pozwoli im się nieco wyciszyć oraz pomoże przywrócić harmonię. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: