Jak wyczyścić pralkę, by była czysta i pachnąca? Te produkty znajdziesz w każdym domu

Pralkę czyści się za każdym razem, gdy pierzesz ubrania? Nieprawda. Pralka jest nieustannie bombardowana resztkami jedzenia, włókien i innych materiałów organicznych, które mogą się w niej zaplątać w zakamarkach. Jak wyczyścić pralkę, by cieszyła nieskazitelną czystością i pięknym zapachem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilgotne i ciepłe środowisko wewnątrz pralki jest doskonałą pożywką dla pleśni, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, które mogą nigdy całkowicie nie wyschnąć. Ponadto, w pralce mogą gromadzić się detergenty i twarda woda, co może powodować matowienie ubrań i zatykanie mechanizmów. Wszystkie te zabrudzenia oznaczają mniej niż nieskazitelnie czyste urządzenie. Zobacz, jak dokładnie przeprowadzić proces czyszczenia.

Klaudia Halejcio Zestaw na plażę Klaudii Halejcio robi wrażenie. Wiemy, gdzie go kupisz

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czyszczenie pralki octem, czyli jak wyczyścić pralkę za pomocą produktów z domowego asortymentu?

Do wyczyszczenia pralki i poprawy jej funkcjonowania, które wpłynie również na jakość pranych rzeczy, potrzebne będą: biały ocet, ściereczka, szczoteczka do zębów oraz opcjonalnie woda utleniona.

  1. Zacznij od wytarcia zakamarków i szczelin na zewnątrz bębna. Możesz także namoczyć wszystkie wyjmowane części w roztworze wody z octem w proporcji 2 do 1.
  2. Większość urządzeń czołowych ma gumową uszczelkę. Używając szczoteczki do zębów, odklej te warstwy i dostań się do trudno dostępnych miejsc. Jeśli w tym miejscu jest pleśń, użyj szmatki lub szczotki zanurzonej w wodzie utlenionej, aby się jej pozbyć.
  3. Gdy odsłonięte części są już czyste, zajmij się wnętrzem. Napełnij dozownik płynu 1 lub 2 szklankami octu. Kwas zawarty w occie pomoże rozbić twardą wodę i osad z mydła oraz zdezynfekuje urządzenie.
  4. Ustaw pralkę na cykl "najgorętszy" i uruchom ją bez żadnych ubrań.
  5. Po zakończeniu sprawdź wnętrze pralki i wytrzyj wszystkie cząsteczki, które mogły się oderwać podczas cyklu.

Inne wskazówki, jak utrzymać pralkę w nieskazitelnej czystości

Te porady mogą się przydać, gdy chcemy utrzymać pralkę wolną od zabrudzeń, itd. Pamiętaj więc o:

  • Gdy pralka nie jest używana, zawsze zostawiaj otwarte drzwiczki, aby zapewnić dokładne wysuszenie jej wnętrza.
  • Nigdy nie zostawiaj wilgotnych ubrań w pralce. Natychmiast przełóż je do suszarki.
  • Górne powierzchnie powinny być wolne od kłaczków i detergentów.
  • Po każdym użyciu usuwać kłaczki z sita suszarki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: