Jak wyczyścić pralkę, by była czysta i pachnąca? Te produkty znajdziesz w każdym domu

Pralkę czyści się za każdym razem, gdy pierzesz ubrania? Nieprawda. Pralka jest nieustannie bombardowana resztkami jedzenia, włókien i innych materiałów organicznych, które mogą się w niej zaplątać w zakamarkach. Jak wyczyścić pralkę, by cieszyła nieskazitelną czystością i pięknym zapachem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilgotne i ciepłe środowisko wewnątrz pralki jest doskonałą pożywką dla pleśni, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, które mogą nigdy całkowicie nie wyschnąć. Ponadto, w pralce mogą gromadzić się detergenty i twarda woda, co może powodować matowienie ubrań i zatykanie mechanizmów. Wszystkie te zabrudzenia oznaczają mniej niż nieskazitelnie czyste urządzenie. Zobacz, jak dokładnie przeprowadzić proces czyszczenia.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czyszczenie pralki octem, czyli jak wyczyścić pralkę za pomocą produktów z domowego asortymentu?

Do wyczyszczenia pralki i poprawy jej funkcjonowania, które wpłynie również na jakość pranych rzeczy, potrzebne będą: biały ocet, ściereczka, szczoteczka do zębów oraz opcjonalnie woda utleniona.

  1. Zacznij od wytarcia zakamarków i szczelin na zewnątrz bębna. Możesz także namoczyć wszystkie wyjmowane części w roztworze wody z octem w proporcji 2 do 1.
  2. Większość urządzeń czołowych ma gumową uszczelkę. Używając szczoteczki do zębów, odklej te warstwy i dostań się do trudno dostępnych miejsc. Jeśli w tym miejscu jest pleśń, użyj szmatki lub szczotki zanurzonej w wodzie utlenionej, aby się jej pozbyć.
  3. Gdy odsłonięte części są już czyste, zajmij się wnętrzem. Napełnij dozownik płynu 1 lub 2 szklankami octu. Kwas zawarty w occie pomoże rozbić twardą wodę i osad z mydła oraz zdezynfekuje urządzenie.
  4. Ustaw pralkę na cykl "najgorętszy" i uruchom ją bez żadnych ubrań.
  5. Po zakończeniu sprawdź wnętrze pralki i wytrzyj wszystkie cząsteczki, które mogły się oderwać podczas cyklu.

Inne wskazówki, jak utrzymać pralkę w nieskazitelnej czystości

Te porady mogą się przydać, gdy chcemy utrzymać pralkę wolną od zabrudzeń, itd. Pamiętaj więc o:

  • Gdy pralka nie jest używana, zawsze zostawiaj otwarte drzwiczki, aby zapewnić dokładne wysuszenie jej wnętrza.
  • Nigdy nie zostawiaj wilgotnych ubrań w pralce. Natychmiast przełóż je do suszarki.
  • Górne powierzchnie powinny być wolne od kłaczków i detergentów.
  • Po każdym użyciu usuwać kłaczki z sita suszarki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: