Nie chcesz mieć zapchanych rur po smażeniu? Nigdy nie pozbywaj się oleju w ten sposób

Nie da się ukryć, że smażenie jest jedną z popularniejszych obróbek termicznych. Mało kto zastanawia się jednak nad tym, jak poprawnie pozbyć się oleju, który zostaje na patelni. Niektórzy odruchowo wylewają go do zlewu lub toalety. To ogromny błąd! Jak zatem robić to dobrze?

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Triki, którymi ułatwisz sobie życie

Wiele osób może zastanawiać się, co może być trudnego w pozbywaniu się oleju, który zostaje po smażeniu. Otóż wiele osób nadal ma z tym problem i zwyczajnie robi to źle, wylewając go do zlewu lub toalety, bo "przecież nic takiego się nie stanie". Nic bardziej mylnego! Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie, a wlewany do kanalizacji tężeje i osadza się na ścianach rur tworząc zatory. Takie działanie, szczególnie jeśli jest wielokrotnie powtarzanie, może być fatalne w skutkach i powodować wiele szkód. 

Jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Te skuteczne metody sprawią, że nie zobaczysz ich już ponownieJak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Znamy skuteczne metody

Po smażeniu został na patelni olej? Nigdy nie wylewaj go do zlewu! Jak bezpiecznie się go pozbyć?

Jeśli po przygotowaniu potraw na patelni zostało niewiele oleju, najszybszym i najprostszym sposobem będzie dokładne przetarcie jej ręcznikiem papierowym, a następnie wyrzucenie go do pojemnika na odpady zmieszane. Po tej czynności można już umyć patelnię jak zwykle.

W przypadku osób mieszkających w domu i mających takie możliwości, rozwiązaniem będzie kompostowanie zużytego. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób takiego kompostowania, gdyż nie powinno się go od tak wylewać. Najlepszym rozwiązaniem będzie wlewanie oleju np. do trocin w kompostowniku lub na papier (np. karton), w który będzie mógł wniknąć.

Trzecią opcją, z której może skorzystać każdy jest gromadzenie zużytego oleju w butelce (np. po poprzednim oleju, wodzie lub napoju), a kiedy ta się zapełni oddać nieodpłatnie do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znaleźć można w każdej polskiej gminie.

Jak zrobić syrop z kwiatów mniszka lekarskiego bez cukru? Uważaj, aby nie pomylić ich z mleczemJak zrobić syrop z kwiatów mniszka lekarskiego bez cukru?

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: