Suche i popękane pięty? Skuteczny sposób. Pomogą dwa produkty z szafki kuchennej

Nadeszła wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni, sprzyjające wymianie garderoby. W miejscu ciężkich butów stawiamy teraz na klapki, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na kondycję swoich stóp. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, które pomogą ci zadbać o ich piękny wygląd.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Suche i popękane pięty to niestety powszechny problem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza po zimowych miesiącach. Jak więc przywrócić im miękkość i nawilżenie? Z pomocą przychodzą produkty, które z pewnością masz już w swojej kuchni.

Zobacz wideo

Suche i popękane pięty? Pomogą dwa produkty z szafki kuchennej

Swoim sekretem na piękne i gładkie stopy podzieliła się znana influencerka Tabitha Blue, prowadząca bloga o nazwie "Fresh Mommy Blog". Jak wyjawiła, pomocne okazują się dwa produkty, które większość z nas ma już w swojej kuchni - mleko i soda oczyszczona.

To właśnie z ich wykorzystaniem jesteśmy w stanie przygotować odżywczy zabieg, które zadba o kondycję naszych stóp. W tym celu wystarczy podgrzać cztery szklanki mleka, a następnie wlać je do miski, w której będziemy moczyć stopy przez około pięć minut. Po upływie tego czasu wyjmujemy stopy z mleka i nacieramy je sodą oczyszczoną. Następnie ponownie wkładamy je do miski z mlekiem, mocząc je w nim przez kolejne pięć minut. Po tym czasie należy dokładnie opłukać je wodą i po osuszeniu ręcznikiem, nasmarować grubą warstwą kremu nawilżającego. Taki zabieg skutecznie złuszczy martwy naskórek, dogłębnie nawilżając popękaną skórę stóp.

Wypróbujecie?

pralka Jak wyczyścić pralkę, by była czysta? Te produkty są w każdym domu

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: