Czy para młoda powinna płacić za nocleg gości? "Gdyby koszty wesela były mniejsze..."

Wiele tematów związanych z weselem budzi skrajne emocje i dzieli ludzi. Ile dać do koperty, czy zapraszać dzieci, a także to, czy para młoda powinna opłacić nocleg zaproszonym na ślub i wesele gościom. - Gdyby koszty wesela były mniejsze, to żaden problem, ale niestety jeśli sala się ceni, to noclegu nie jesteśmy w stanie opłacić - komentują internautki.

Więcej ślubnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Oni powiedzieli "tak" w tajemnicy. Sekretne śluby gwiazd

Każda para młoda będąca w trakcie przygotowań do ślubu i wesela stoi przed wieloma wyzwaniami. Wiele z nich dotyczy przede wszystkim budżetu. Nie da się ukryć, że koszty takiej uroczystości są naprawdę spore, a każda para pragnie nie tylko by ten dzień był wyjątkowy, lecz także chce ugościć zaproszone osoby jak najlepiej. 

Czy para młoda powinna płacić za nocleg gości? Pary decydują się na różne opcje

Na instagramowym profilu @och_wesele pojawiło się pytanie do internautek oraz internautów o to, czy opłacają nocleg zaproszonym na wesele gościom. Okazuje się, że pary młode decydują się na różne rozwiązania. Niektórzy finansują nocleg wszystkim, inne pary nikomu, a jeszcze inne tylko części.

Tak, wszystkim. Wesele wyjazdowe
Tak :) opłacamy znajomym z soboty na niedziele, rodzinie opłacamy więcej noclegów (maja ponad 300km i więcej) :)
Opłacamy wszystkim, bo każdy ma ponad 80 km od domu
Tak, dla osób przyjezdnych z daleka. Dla rodziny i znajomych, co mieszkają niedaleko to tylko transport
Opłacam rodzinie która ma powyżej 100 km
Nie, gdyby koszty wesela były mniejsze to żaden problem ale niestety jeśli sala się ceni to noclegu nie jesteśmy w stanie opłacić
My tylko rodzicom, świadkom reszta gości płaci sama
My płacimy tylko rodzicom i świadkom, na resztę gości niestety nas nie stać
Opłacam rodzinie, która przyjeżdża z innych stron niż będzie wesele, a dla tutejszych gwarantuje transport
Tak, stwierdziliśmy że to nasi goście więc trzeba ich należycie ugościć. To my ich zapraszamy (ściągamy ludzi ok 400km) i nie wyobrażam sobie powiedzieć im po tylu km żeby sobie sami zapłacili

- czytamy. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Wasze historie są dla nas ważne. Czekamy na listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: