Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Wystarczy pamiętać o 3 rzeczach, żeby zobaczyć zadowalające efekty

Zakurzony dom może być utrapieniem i powodem do niechęci przebywania w nim. Kurz jest wszędzie, a jeśli nie zajmiesz się nim natychmiast, będzie tylko gorzej. Jak pozbyć się kurzu skutecznie i o czym należy pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepszym sposobem na pozbycie się kurzu jest jak najczęstsze sprzątanie domu. Nieustannie wycieraj powierzchnie i inne miejsca, w których zalega kurz. Im czystszy będzie dom, tym mniej kurzu będzie się w nim unosić. Jak pozbyć się kurzu? 

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak pozbyć się kurzu? Regularnie pierz poduszki

Na poduszkach prawdopodobnie roi się od roztoczy. Roztocza kurzu uwielbiają żywić się martwymi komórkami skóry. Są one tak małe, że aż niewidoczne, ale w jednym gramie kurzu mogą żyć ich setki. Pozbądź się kurzu i roztoczy, piorąc poduszki co najmniej trzy razy w roku w gorącej wodzie.

Często mopuj twarde podłogi i zobaczysz efekty

Podłogi oczywiście się kurzą, ale szczególnie te trudniej dostępne, jak listwy przypodłogowe i miejsca pod meblami. Jeśli to możliwe, mopuj podłogi codziennie. Najpierw odkurz podłogi. Następnie spłucz mopem z ciepłą wodą.

Pamiętaj o dywanach. To miejsca, gdzie znajduje się sporo kurzu

Włókna dywanów są pożywką dla kurzu. W przypadku małych i średnich dywanów wyjmij je na zewnątrz i porządnie wytrząśnij. W ten sposób pozbędziesz się większości brudu i kurzu. Aby zrobić to bardziej efektownie, powieś dywan na poręczy i potrząśnij nim za pomocą miotły lub bijaka do dywanów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: