Jak pozbyć się worków pod oczami? Niezawodne sposoby, które rozwiążą poranny problem

Poranne cienie pod oczami i towarzysząca im opuchlizna sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona i poszarzała. Najczęściej jest to efekt nieprzespanej nocy lub po prostu zmęczenia. Zamiast nakładać kilka warstw makijażu, aby przykryć worki pod oczami, polecamy te niezawodne sposoby na zminimalizowanie ich widoczności.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż po 40: Masz cienie pod oczami? Znamy prosty sposób na ich zakrycie

Worki pod oczami mogą być skutkiem picia zbyt małej ilości wody, posiłków ze zbyt dużą ilością soli i cukru, a także używek. Najczęściej jednak jest to objaw zmęczenia, stresu bądź nie odpowiedniej ilości snu, stąd też zazwyczaj pojawiają się rano. W takim przypadku, warto wypróbować jeden z poniższych sposobów, aby szybko pozbyć się opuchlizny i cieni pod oczami. 

Jak pozbyć się worków pod oczami? Najszybszym sposobem będzie niska temperatura

Niska temperatura ma działanie przeciwobrzękowe, a więc w takiej sytuacji doskonale się sprawdzi. W celu zmniejszenia opuchlizny warto przyłożyć pod oczy schłodzoną wcześniej w lodówce łyżeczkę. Można wykorzystać również kostki lodu, należy natomiast pamiętać, aby nie przykładać ich bezpośrednio do skóry. Najlepiej zawinąć je wcześniej w czystą ściereczkę. Osoby z tendencjami do powstawania obrzęków pod oczami, mogą trzymać na zapas w lodówce krem pod oczy, aby móc go szybko użyć w razie potrzeby. 

Ten trik większość kojarzy z amerykańskich filmów. On naprawdę działa! 

Zabiegom na twarz w SPA bardzo często towarzyszą plasterki ogórka położone na powieki. Nie jest to jednak wymysł filmowy. Ogórek, dzięki temu, że składa się w dużej części z wody, świetnie nawilża skórę i ją regeneruje. Poleca się go zatem, chcąc zmniejszyć obrzęki i złagodzić podrażnienia. Jeśli nie mamy go akurat pod ręką, to możemy użyć w zamian jabłka. Wystarczy przyłożyć jego plasterki na 20 minut, aby rozjaśnić cienie pod oczami i nawilżyć zmęczoną skórę. 

Domowe sposoby na cienie pod oczami. Ulgę może przynieść herbata

Okłady z czarnej herbaty lub rumianku obkurczą naczynia krwionośne, dzięki czemu opuchlizna stanie się mniej widoczna, a skóra jędrniejsza. Należy jedynie przyłożyć zaparzone i ostudzone torebki herbaty na powieki na około 10 minut, aby zauważyć efekty. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: